A A A

Debata MRMZCzy współcześnie da się funkcjonować bez Facebooka? A może jednak jest on niezbędny w naszym życiu? Na ten temat dyskutowali młodzi radni i radne ze Zgierza podczas III Debaty Oksfordzkiej.

fot. Ula Wojtaszczyk 

Debatę poprowadził marszałek Michał Świętosławski, były radny Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza. Po jednej stronie debaty stanęła grupa zwolenników tezy "nie masz fejsa - nie żyjesz" z Julią Szwajcer, wokalistką Zespołu BOSO, w składzie. Przeciwni tezie byli członkowie grupy z kapitanem, Michałem Koralewskim, naczelnikiem Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem UMZ.

W pierwszym głosowaniu nad tezą padł remis 58 do 58. Lepszych argumentów - według publiczności - za swoim stanowiskiem używała grupa przeciwników poglądu o niezbędności Facebooka. To oni wygrali debatę zdobywając 68 głosów, przy 45 głosach "za" tezą.

Fotorelacja z debaty w naszej Galerii

Po debacie dyskusję z publicznością przeprowadziły Renata Malinowska, opiekun MRMZ oraz Karolina Miżyńska, kierowniczka Centrum Kultury Dziecka. W obu częściach uczestnicy debaty podkreślali, że Facebook jest przede wszystkim narzędziem, które powinno być w odpowiedni sposób wykorzystywane. Z jednej strony nie da się nie zauważyć ważnej roli portali społecznościowych w naszym życiu, z drugiej jednak z powodzeniem funkcjonują ludzie, którzy z tych usług nie korzystają.

W poprzednich debatach Młodzieżowa Rada podejmowała temat legalizacji marihuany oraz przynależności Polski do Unii Europejskiej.

 

.