A A A

 

MwDAmbasadorzy programu "Młodzież w działaniu" zapraszają do wzięcia udziału w przedsięwzięciu o dumnej nazwie "MŁOdzień". Zaplanowane inicjatywy dla młodzieży odbędą się w Zgierzu 18 maja w Miejskim Ośrodku Kultury.

MŁOdzień to cały dzień różnych wydarzeń i atrakcji związanych z programem "Młodzież w działaniu" przeznaczony dla osób w wieku 15-30 lat. 

Plan dnia:

  • 10.00 - ok. 13.00 

Gra miejska "Wkręć się w obywatelstwo", w której najlepsza drużyna wygra dwudniowy wyjazd (zapewniony przejazd, nocleg, wyżywienie i udział w wydarzeniach) do Warszawy na obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży oraz weźmie udział w ogólnopolskim finale - zapisy już wkrótce.

  • 13.00 - 14.00 

Prezentacja dotycząca programu "Młodzież w działaniu" oraz ogłoszenie wyników gry miejskiej.

 Otwarcie Biblioteki Aktywnego Człowieka oraz roztrzygnięcie konkursu fotograficznego oraz filmowego (więcej informacji wkrótce)

  • 14.00 - 14.30

Spotkanie z Wolontariuszem Europejskim. Z niego dowiesz się jakie korzyści płyną z wyjazdu na EVS oraz co zrobić, żeby wyjechać.

  • 14.30 - 15.00 

Pokaz filmowy z projektów realizowanych w ramach programu "Młodzież w działaniu"

  • 15.00 - 16.30

Żywa biblioteka. Książkami-ludźmi będą osoby aktywne społecznie, koordynatorzy projektów unijnych, ambasadorzy programu "Młodzież w działaniu" oraz inne ciekawe osobistości. 

- Przez cały czas odwiedzić będzie można stoisko Ambasadorskie i dowiedzieć się szczegółów o programie oraz brać udział w konkursach związanych z projektami realizowanymi w Zgierzu z pomocą programu "Młodzież w działaniu" - zaprasza Jakub Pyrzanowski, zgierski ambasador programu MwD.

MŁOdzień jest wydarzeniem wspierającym obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Partnerem imprezy jest Młodzieżowa Rada Miasta Zgierza.

 

 

.