A A A

 

Nie peniaj - zmieniajFundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO zaprasza w dniach 24-26 maja na otwarcie obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży w województwie łódzkim. W projekt włączyło się również Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG, które przygotowuje 27 maja w MOK-u warsztaty i debatę dla zgierskiej młodzieży.

Pracujesz na co dzień z młodzieżą? Chcesz zrobić coś z nimi w swoim mieście, na swoim osiedlu? Masz pomysł na działanie lokalne lub międzynarodowe, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Szukasz inspiracji i nowych pomysłów? Chcesz poznać ludzi z całej Polski, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia? Chcesz zobaczyć jak działa się z młodzieżą w innych krajach Unii Europejskiej?

Te pytania zadaje łódzka Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiej, która jest głównym organizatorem działań w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży w województwie łódzkim. Z tej okazji przygotowała ciekawą propozycję warsztatowo – konferencyjną dla młodzieży, osób pracujących z młodymi ludźmi oraz przedstawicieli władz lokalnych. W dniach 24-26 maja w Łodzi odbędą się liczne spotkania, panele dyskusyjne, w których udział jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 maja.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy są dostępne na ferso.org

 

ezg logoRównież Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG włączyło się jako partner w nadchodzące wydarzenie i dla osób zainteresowanych aktywnym obywatelstwem przygotowuje 27 maja spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury, podczas którego chętna młodzież zgierskich szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w warsztacie połączonym z debatą.

- Od 6 maja na naszej stronie www.ezg.info.pl będziemy publikować wywiady z młodymi, aktywnymi zgierzanami i zgierzankami, którzy pracują na rzecz naszego „podwórka” - mówi Justyna Zielińska, prezeska SIO EZG. - Zaprezentujemy również 4 sylwetki naszych zagranicznych kolegów, którzy powiedzą jak działają w swoich krajach

 

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej w ramach projektu „Raz, dwa, trzy – działaj Ty!” oraz z programu Młodzież w działaniu w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

 

 

 

.