A A A

 

tworzymysamorzad logoStowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG oraz Redakcja Serwisu EZG.INFO.PL zapraszają uczniów i uczennice gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Tworzymy Samorząd”.

Konkurs adresowany jest do szkół z terenu powiatów: brzezińskiego, kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego i zgierskiego.

Zadaniem uczestników jest napisanie listu skierowanego do wybranego przez siebie adresata, reprezentującego społeczność lokalną (np. wójt/burmistrz/prezydent, radni/radne, mieszkańcy/mieszkanki), w którym opisane zostaną: potrzeby młodzieży w gminie/mieście, ocena funkcjonowania samorządu i rozwiązań dotyczących partycypacji społecznej oraz propozycje dotyczące aktywizacji obywatelskiej młodych ludzi.

Prace należy nadsyłać do dnia 13 maja 2013 r. drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wyniki zostaną opublikowane do 31 maja br., zaś finał konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się 7 czerwca 2013 w Zgierzu.

Nagrodą dla zwycięzcy będzie tablet. Dla pozostałych laureatów konkursu (w liczbie od 3 do 5) przewidziane są nagrody multimedialne oraz książkowe.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

.