A A A

 

Kilka dni temu odbyło się pierwsze spotkanie Ekoklubów działających w ramach projektu „EKOSZKOŁA – EKOPOWIAT". Wśród placówek uczestniczących w projekcie jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu.

EkoszkołyMłodzi ekolodzy z 4 szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, Zespołu Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie, I Liceum Ogólnokształcącym w Ozorkowie oraz ZSO im. S. Staszica w Zgierzu spotkali się z organizatorami projektu w Starostwie Powiatowym w Zgierzu.

Wicestarosta Zgierski Marcin Karpiński, naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Ilona Rafalska oraz dyrektor Biura Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Barbara Rutowska, przekazali Ekoklubom sprzęt multimedialny do wyposażenia pracowni w szkołach (laptop, rzutnik, interaktywną tablicę multimedialną, ekran, aparat fotograficzny). Drugą część spotkania stanowiły warsztaty, podczas których młodzież, pracując w grupach, mogła wymieniać doświadczenia i pomysły na działalność w szkolnych klubach. Takie problemy jak: propozycje wspólnych imprez, zadania klubów, jego struktura, formy promocji i pomysły na finansowanie działalności wywołały burzę mózgów i lawinę pomysłów. W najbliższym czasie Ekokluby rozpoczną działalność w swoich miastach.

Całkowita wartość projektu, który potrwa do grudnia 2013 roku wynosi 62,5 tys. zł (w tym kwota 54 tys. zł stanowi dofinansowanie WFOŚ, a wkład własny Powiatu Zgierskiego to 8,5 tys. zł

źródło: Karolina Kałużna, www.powiat.zgierz.pl 

 

.