A A A

EVSJeszcze do 26 kwietnia można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu wystawę promującą program Wolontariat Europejski w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Organizatorem wystawy jest Ambasador Programu w Zgierzu, Jakub Pyrzanowski.

"Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej, który pozwala uzyskać dofinansowanie na realizację projektu. Dzięki temu młodzi ludzie w wieku 13–30 lat mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności, zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki bądź wyjechać na wymianę zagraniczną. Program adresowany jest również do osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji działających na rzecz młodzieży, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, rozwinąć działalność czy nawiązać współpracę międzynarodową.

- Wystawa w MOK-u prezentuje informacje o Wolontariacie Europejskim. Pokazuje w jaki sposób młodzi ludzie wspominają swoje wyjazdy zagranicę i czego się podczas nich nauczyli - mówi Jakub Pyrzanowski, Ambasador Młodzieży w Działaniu w Zgierzu. - Można z niej wyczytać również w jaki sposób zaangażować się w Wolontariat Europejski.

European Voluntary Service (EVS) to akcja umożliwiająca wolontariuszowi lub grupie wolontariuszy podjęcie pracy społecznej we wszystkich Krajach Programu i Sąsiedzkich Krajach Partnerskich. EVS powstał po to, by wolontariusze mogli zdobywać kompetencje i umiejętności wpływające na ich rozwój osobisty i zawodowy przez doświadczenia związane z edukacją pozaformalną.

Przypominamy, że 1 maja mija termin kolejnego naboru wniosków na projekty w ramach programu „Młodzież w Działaniu”. W przypadku Krajowych Inicjatyw Młodzieżowych do pozyskania jest nawet 4,6 tys. euro!

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mlodziez.org.pl lub poprzez kontakt z Ambasadorem MwD Jakubem Pyrzanowskim: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

.