A A A

gimnazjalisci przedszkole27 marca grupa uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi odwiedziła dzieci uczęszczające do Miejskiego Przedszkola nr 6, ucząc je języka angielskiego.

Gimnazjaliści chcąc zainteresować swoich młodszych kolegów nauką języków obcych, przygotowali dla nich spektakl w języku angielskim. Była to adaptacja baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa śniegu”.

Gimnazjaliści samodzielnie przygotowali scenariusz przedstawienia, stroje i niezbędne dekoracje. Zadbali również o efekty dźwiękowe. Dzieci z zainteresowaniem oglądały bajkę, rozpoznając słówka, które poznały wcześniej na zajęciach z języka angielskiego. Po przedstawieniu uczniowie Gimnazjum nr 2 sprawdzali się w roli nauczycieli. Przygotowali bowiem krótkie zajęcia utrwalające słownictwo pojawiające się w bajce. Dzieci chętnie uczestniczyły w „lekcji”, wyrywając się do odpowiedzi.

Celem tych odwiedzin było pokazanie przedszkolakom, że szkoła to nie tylko podręcznik i ławka.
W ten sposób uczniowie zgierskiej „dwójki” zrealizowali swój projekt edukacyjny z języka angielskiego pod kierunkiem nauczycielki Magdaleny Janik.

Lilianna Antosik 

 

.