A A A

Rozgrywki budżetowe w ramach projektu "Zagraj w Miasto" realizowanego przez Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz ruszyły w Samorządowym Liceum im. R. Traugutta na lekcjach przedsiębiorczości. W czasie 90 minut toczyła się walka o to, kto z osób grających w danym zespole uzyska najwięcej punktów poparcia – zostanie wybrana/y na kolejną kadencję.

SLO zagraj w miasto

Osoba, która najlepiej zarządza miastem, finansując ważne instytucje, dokonując w nich modernizacji i nie doprowadza miasta do bankructwa, zwycięża. Jak w prawdziwym życiu – grających i grające spotykają różne wydarzenia (długa zima, referendum zwołane przez opozycję), a także możliwości (szanse aplikowania o środki zewnętrzne, możliwość włączenia mieszkańców do procesów decyzyjnych), co jak podkreślają uczniowie i uczennice dodaje grze dynamiki i podnosi emocje.

LogoRozgrywki prowadzone są przez słuchaczki Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które przeszły szkolenie, a także uczestniczyły w testach na etapie tworzenia gry. Wspólne rozgrywki okazały się być trafionym pomysłem, są okazją do rozmowy na temat Zgierza i jego finansów. Jak przyznaje znacząca większość grających, wcześniej nie interesowali się budżetem miasta, a skala wydatków na utrzymanie poszczególnych instytucji bywa zaskakująca. Szczególnie dziwią wysokie koszty jakie generuje oświata czy utrzymanie administracji.

Zagraj w miastoOsoby, które uzyskały najwięcej punktów spotkają się w kolejnym etapie rozgrywek, który rozpocznie się w maju. Do końca kwietnia prowadzone będą rozgrywki w kolejnych klasach SLO oraz pozostałych szkołach ponadgimnazjalnych, które zgłosiły się do udziału w projekcie.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.zagrajwmiasto.pl 

FIOProjekt współfinansowany jest przez Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

.