A A A

 

Turniej PożarniczyOgólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej już od 35 lat budzi zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. W Starostwie Powiatowym w Zgierzu odbyły się powiatowe eliminacje konkursowe. W ich wyniku wyłoniono trzech zwycięzców, którzy będą reprezentować powiat zgierski na etapie wojewódzkim.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań dotyczących ochrony przeciwpożarowej, oraz udzielenie odpowiedzi na wylosowany zestaw pytań. Wymień grupy pożarów, podaj trzy przykłady średnic węży pożarniczych, przedstaw po jednym materiale palnym z każdej grupy pożarów, ile jest kategorii zagrożenia pożarowego lasu – to tylko niektóre z pytań, jakie stawiano młodzieży, wymagając od nich niemal profesjonalnej wiedzy pożarniczej. Najwięcej emocji budziło zadanie praktyczne, polegające na rozpoznaniu i omówieniu sprzętu używanego podczas gaszenia pożarów.

Jury konkursu, w skład, którego wchodzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi wyłoniła trzech zwycięzców: Kacper Górski (szkoła podstawowa), Izabela Chudzik (gimnazjum) i Kamil Grabarczyk (szkoła ponadgimnazjalna). Laureaci przyjęli gratulacje z rąk Sekretarza Powiatu Zgierskiego Adama Świniucha, oraz odebrali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu, Powiatowy Związek Ochotniczej Straży Pożarnej w Zgierzu i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.


Wojewódzkie eliminacje odbędą się 12 kwietnia 2013 roku w Pajęcznie.

źródło: Karolina Kałużna, www.powiat.zgierz.pl 

 

.