A A A

gim2 dniotwarte11 marca w Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zgierzu odbyły się dni otwarte.

Dyrektor szkoły Anna Tomczak powitała licznie zgromadzonych gości, przedstawiając ofertę edukacyjną gimnazjum. Opowiadała o szkole, nauczycielach oraz zaletach placówki.

Następnie szóstoklasiści z rodzicami mieli okazję do zwiedzenia szkoły i zapoznania się z nauczycielami pracującymi w gimnazjum. Gości czekały również liczne atrakcje przygotowane przez uczniów i ich dydaktyków m. in. wystawa tematyczna dotycząca Grecji, prezentacja tańca, śpiewu i występ greckiej sztuki teatralnej. Można było napisać swoje imię po grecku i skosztować greckich potraw.

Drzwi otwarte były okazją dla przyszłych gimnazjalistów, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną jedynego gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi w Zgierzu. Placówka oferuje również klasę sportową oraz klasę o profilu artystycznym.

Chcemy sprostać oczekiwaniom młodzieży, dlatego od przyszłego roku szkolnego mamy zamiar utworzenia klasy artystycznej. To młodzież zdecyduje jaka forma zajęć zostanie przyjęta. Liczymy się z tym, że część osób będzie zainteresowana muzyką, a inna plastyką, techniką czy aktorstwem. Dlatego prosimy, aby w podaniach do klasy o tym profilu, uwzględnić swoje zainteresowania - mówiła na spotkaniu z rodzicami Anna Tomczak.

Od 1 marca do 29 marca trwa rekrutacja do Gimnazjum nr 2 im. J. Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zgierzu. Uczniowie zainteresowani klasą dwujęzyczną z językiem angielskim muszą złożyć podanie do 18 marca. Wszelkie przydatne informacje na temat rekrutacji, testu predyspozycji językowych i szkoły można znaleźć na stronie internetowej: www.gim2.miasto.zgierz.pl.

Lilianna Antosik 

 

.