A A A

ZaworJuż po raz dwudziesty w kwietniu 2013 roku na basenie przy ul. Leśmiana 1 w Zgierzu odbędą się zawody pływackie o randze mistrzostw miasta, zwane Memoriałem „Zawora”. Są to najprawdopodobniej jedne z największych w Polsce, a z całą pewnością największe w województwie, pływackie zawody amatorskie. Zostały zorganizowane w hołdzie Józefowi Jurkowi, wielkiemu orędownikowi i prekursorowi sportu pływackiego w Zgierzu, z inicjatywy jego przyjaciół i miłośników pływania.

Józef Jurek był jedną z najwybitniejszych postaci, związanych z 90-letnią już tradycją zgierskiego pływania. Kilka pokoleń zgierskiej młodzieży uczyło się pod jego okiem pływania, żeglowania i nurkowania (więcej na temat historii pływania w Zgierzu pod adresem www.plywanie.cezak.pl).
Intencją organizatorów (obecnie MOSiR, zgierski TKKF, zgiersko-łęczyckie WOPR, MUKS Zgierz) i sponsorów imprezy jest propagowanie sportu pływackiego.

Zespół Szkół nr 1 im. J. S. Cezaka zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na projekt graficzny XX Memoriału "ZAWORA" pod patronatem  Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Pływania w Zgierzu. Dla każdego uczestnika konkursu czekają darmowe bilety na basen, dla zwycięzców nagrody: 300 zł za I miejsce, 200 zł i 100 zł za II i III miejsca, do rozlosowania wiele karnetów na basen do Stacji Nowa Gdynia oraz indywidualne lekcje pływania z doświadczonymi instruktorami pływania w osobach Bartłomieja i Jakuba Jurków – synów „Zawora”.

Cele główne konkursu:
1. Wyłonienie najlepszego projektu graficznego, charakteryzującego się wysokim poziomem artystycznym. 
2. Rozwijanie zainteresowań grafiką komputerową. 
3. Propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia oraz poszanowania tradycji.

Projekt będzie wykorzystany na pamiątkowych koszulkach, które – zgodnie z dwudziestoletnią już tradycją memoriału – otrzymuje każdy uczestnik zawodów, oraz na dyplomach, w materiałach promocyjnych mistrzostw, w tym m.in. grafice internetowej, publikacjach prasowych.

Więcej w regulaminie konkursu.

źródło: Teresa Stolarek, ZS nr 1 im. J. S. Cezaka 

 

.