A A A

Ekonomik25 października w Zespole Szkół Nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu odbyło się oficjalne podsumowanie unijnego projektu dotyczącego termomodernizacji szkoły. 

W budynkach "Cezaka" zainstalowano m.in. 24 kolektory słoneczne, 2 nowe kotły na ekogroszek (wcześniej kotły były na węgiel), docieplono ściany, stropodachy, wymieniono okna i grzejniki. Dzięki tym zmianom uda się nie tylko zredukować ilość emitowanych zanieczyszczeń do atmosfery o 30 %, ale także będzie można zaoszczędzić blisko 130 tysięcy złotych na eksploatacji budynku i zmniejszyć zapotrzebowanie na energię cieplną. Dzięki tym inwestycjom szkoła zyskała nowy estetyczny wygląd oraz stała się przyjazna dla środowiska. 

Modernizacja trwała od lipca 2011 roku do października tego roku i  była realizowana przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Całkowita wartość projektu wyniosła blisko 2 miliony 200 tysięcy złotych, z czego około 1 milion 800 tysięcy złotych pochodziło z unijnych środków.

Oprócz zakończonej termomodernizacji, na terenie szkoły trwa budowa boiska wielofunkcyjnego „Orlik”, gdzie młodzież będzie mogła skorzystać z nowoczesnego zaplecza sportowego.

źródło: Łukasz Roman, Starostwo Powiatowe w Zgierzu

 

.