A A A

TeatrzykCKD ogłasza nabór do Teatrzyku Dziecięcego dla dzieci w wieku 8-11 lat. Zgłoszenia do 5 listopada w Centrum Kultury Dziecka.

 

Teatrzyk jest nieodpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Informacje i zapisy: Centrum Kultury Dziecka, ul. Rembowskiego 17, tel. 509 719 665.

Zajęcia prowadzone będą w oparciu o techniki dramowe - pracę z opowieścią, tworzenie własnych historii, odgrywanie scen, tworzenia improwizacji. W ramach zajęć dzieci będą rozwijać kreatywność, korzystać z wyobraźni oraz emocji uczestników i uczestniczek. W pracy nad scenariuszami ewentualnych przedstawień będą współtworzyć wszystkie jego elementy - scenariusz, projekt scenografii, kostiumów. Oczywiście celem kluczowym zajęć będzie przygotowanie spektaklu.

Zajęcia poprowadzi Ilona Majewska, antropolożka kultury oraz trenerka. Poza działaniami w przestrzeni publicznej pasjonuje ją drama i praca z opowieścią. Ukończyła warsztaty dramy dla trenerów oraz "Teatr dla defaworyzowanych"  w ramach Festiwalu Korczakowskiego prowadzone przez Drama Way, a w ramach "Aktywnie na rzecz tolerancji" pracowała nad spektaklem teatru forum. Podczas Artystycznych Wakacji w CKD współprowadziła warsztat pracy z opowieścią.

 

.