A A A
Już piątek 27 sierpnia przyniesie sporą dawkę wrażeń. Przed zgierzanami otworzy się VI Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich OGIEŃ W GŁOWIE. Organizatorzy zapraszają na 18 do galerii MOK-u. 
 
- Standardowo zaczniemy wystawą, w tym roku podjęliśmy współpracę z pismem Obywatel, którego pokażemy okładki - mówi Magdalena Kłosowska, instruktorka MOK. - Będzie pokaz w Kinie BUCH, a wieczorem koncert zespołu Nowica 9 połączony z wizualizacjami na żywo.
 
Nie zabraknie wrażeń i będzie to doskonały początek na spędzenie wolnych dni we własnym mieście. Piątkowe imprezy towarzyszące przeglądowi powinny (jak co roku) zachęcić do pojawienia się w ogrodzie na Mielczarskiego także  sobotę. Tam już od 14 czekają konkursy i zabawy dla całych rodzin. Piknik w podwórkowym stylu, pełen zabaw, konkursów, bajek czytanych przez aktorów, rytmów Kapeli Bałuckiej. Oczywiście sobota to pokazy filmów pozakonkursowych i to, na co wszyscy czekają, o 20:30 wieki start filmów konkursowych.
 
    
 

28 sierpnia to także trzeci festyn w Parku Miejskim, czyli Święto Chleba i Golonki. Na kilka godzin park zamieni się w skupisko wystawców miodów, chleba, wędlin. Na zgierską publiczność czekają zespoły: z nutą na ludowo "Szczawiniacy", ale również w klimacie pop Full Steam, Anima i gwiazda wieczoru nowa odmiana disco polo, czyli zespół Toples. Ponad to organizatorzy przygotowali wiele konkursów, atrakcji wodnych oraz piec do wypieku chleba. Tak więc zapach świeżego pieczywa będzie roznosił się po okolicy.

 

  

 

 

Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie w najbliższy weekend. To, co wspólne dla obu wydarzeń to oczekiwania organizatorów na dobrą pogodę. Serwis EZG.INFO.PL oczywiście życzy, by obyło się bez deszczu i gradów.

 

Justyna

.