A A A

Turniej Bajkowych StrofCentrum Kultury Dziecka zaprasza serdecznie do udziału w konkursie adresowanym do dzieci w wieku przedszkolnym z terenu miasta i gminy Zgierz oraz innych miast regionu łódzkiego, który odbędzie się w CKD w Zgierzu, w dniu 24 października 2012 roku.

Celem konkursu jest:

  • propagowanie wartościowej poezji dziecięcej,
  • rozwijanie zdolności artystycznych najmłodszych dzieci,
  • przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci, które nie uczęszczają do placówek przedszkolnych,
  • promocja symbolu miasta Zgierza – Jeża spod miasta Zgierza.

Podczas „4. Jesiennego Turnieju Bajkowych Strof” inspiracją dla małych artystów oraz ich opiekunów i wychowawców ma się stać temat: „Muzyka, melodia, dźwięki….”. W tym roku nie narzucamy konkretnego autora a jednie tematykę wierszy.

W programie „4. Jesiennego Turnieju Bajkowych Strof” organizatorzy zaplanowali oprócz części konkursowej, wernisaż najlepszych prac plastycznych w Galerii CKD, zabawy i zdjęcia z Jeżem ze Zgierza oraz spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską. Jest ona Absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorką książek, scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak Tut turu i Miganki czy Piosenkarnia, emitowanych przez Program 1 TVP. Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. Popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle wesoły i przystępny sposób. (źródło: Wydawnictwo Literatura)

Regulamin i karty zgłoszenia (PDFDOC

Zgłoszenie udziału we wszystkich kategoriach i częściach konkursu należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres: Centrum Kultury Dziecka, ul. Rembowskiego 17, 95-100 Zgierz, do 5 października 2012 r. W przypadku zgłoszenia pracy plastycznej 
musi być ona dostarczona do Organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 12 października 2011 r.

4. Jesienny Turniej Bajkowych Strof
pod Honorowym Patronatem Jeża spod Miasta Zgierza 

źródło: www.ckd.miasto.zgierz.pl

.