A A A

MRMZ(fot. Damian Jagielski)

Młodzieżowa Rada Miasta Zgierza oficjalnie zakończyła swoją kadencję. 31 sierpnia w Centrum Kultury Dziecka odbyło się podsumowanie dwuletniej działalności MRMZ.

Fotorelacja ze spotkania.

W trakcie spotkania przedstawiono prezentację informującą o Młodzieżowych Radnych mijającej kadencji oraz o przedsięwzięciach podjętych przez ostatnie dwa lata.

- Nasza kadencja nie była prosta głównie dlatego, że wciąż następowały zmiany osobowe. Po roku osoby, które kończyły naukę w zgierskiej szkole, musiały odejść z Rady - mówi Jessica Dudzik, przewodnicząca MRMZ od listopada 2011 r. - Jednak mimo to udało nam się zrobić dużo. Do naszych największych sukcesów zaliczyć trzeba zorganizowane debaty oxfordzkie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, Dzień Sportu, akcję "Czytający Zgierz" a przede wszystkim projekt "Młodzieżowy Bank Pracy", w ramach którego młodzi zgierzanie mogli nauczyć się jak dobrze napisać cv i wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Byliśmy bardzo zgodną kadencją, staraliśmy się jak najwięcej załatwić na naszych spotkaniach roboczych i wieczornych "burzach mózgów".

Na stronach Urzędu Miasta Zgierza pojawiła się prezentacja podsumowująca działalność MRMZ w latach 2010-2012.

Prowadzący uroczyste zakończenie kadencji Jessica Dudzik oraz Michał Świętosławski podziękowali za dwuletnią współpracę władzo miasta, przewodniczącemu Rady Jarosławowi Komorowskiemu, pracownikom Centrum Kultury Dziecka, a przede wszystkim Renacie Malinowskiej, która była przez dwa lata opiekunem Młodzieżowej Rady. Zarówno młodzi radni, jak i ich opiekunka nie kryli wzruszenia z powodu zakończenia kadencji, zapewniając jednak, że na pewno ich współpraca się w tym momencie nie zakończy. Młodzi radni otrzymali także pisemne podziękowania i upominki od władz miasta.

Kolejne wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza już w październiku.

 

.