A A A

StaszicStuprocentowa frekwencja, najwyższa średnia – wynosząca bagatela 5,69 – to tylko niektóre osiągnięcia, jakimi mogli pochwalić się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Zgierzu w roku szkolnym 2011/2012. Przed nimi dwa miesiące upragnionego odpoczynku.


Uroczystości związane z podsumowaniem pracy młodzieży były w tym roku nieco inne. Wśród uczniów pierwszych i drugich klas ZSO zasiedli złoci maturzyści, którzy do egzaminu dojrzałości przystąpili pół wieku temu. Dziś z rąk dyrektor Beaty Baszczyńskiej – Misztal odebrali odznaczenia w postaci „Złotych Tarcz”. – Swoją postawą udowadniacie związek ze szkołą i jej społecznością, Mam nadzieję, że wynieśliście z niej tylko dobre wspomnienia – mówiła dyrektor szkoły. – Wielu z was wróciło w mury szkoły, gdzie jako nauczyciele, z pasją oraz zaangażowaniem przekazywaliście wiedzę młodszym pokoleniom.


Ubiegły rok okazał się ważny dla placówki. Uczniowie zdobyli wiele nagród w powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach. Zakończono część prac związanych z termomodernizacją budynku.


- Pomimo, że nie jestem absolwentem tej szkoły, czuję się szczęśliwy, że jako członek obecnego Zarządu Powiatu Zgierskiego mogłem podjąć decyzję o jej termomodernizacji – mówił Wojciech Budziarski. – Docieplenie murów i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej mamy już za sobą. Przed nami drugi etap prac polegający na wymianie instalacji centralnego ogrzewania, który zakończy się wraz z wakacjami. Wszystko po to, by od pierwszego września uczniowie mogli zdobywać wiedzę w naprawdę komfortowych warunkach.
 

Źródło: Monika Gering,
Starostwo Powiatowe w Zgierzu

 

 

 

 

.