A A A

 

Grupa wspaniałych młodych ludzi z liceum i technikum przy ZZSP im. Jana Pawła II w Zgierzu pod opieką pani dr Urszuli Żłobińskiej wzięła udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Drugie życie elektrośmieci”. W ramach przeprowadzonych na skalę powiatu działań, uczniowie ze Szkolnego Zespołu Konkursowego „Plus – Minus” zbierali zużyty sprzęt elektryczny i baterie oraz prowadzili szeroką akcję propagującą ochronę środowiska.

Strona propagandowa miała na celu nie tylko informować społeczność lokalną o podjętej akcji, ale przede wszystkim wyrobić nawyk zachowań pro-ekologicznych, które warto stosować na co dzień. Trzeba zaznaczyć, że udział w konkursie nie był pierwszą akcją podjętą przez młodzież ZZSP im. Jana Pawła II. Od 2008 roku szkoła systematycznie organizowała zbiórkę elektroodpadów w ramach projektu „Posprzątaj swój dom”.

Konkurs „Drugie życie elektrośmieci” pozwolił zebrać ogółem 15 008 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 70 kg baterii. Zużyty sprzęt zbierany był w Zgierzu i gminie Zgierz, w gminie Parzęczew oraz gminie Stryków. Szkoła uplasowała się w pierwszej dziesiątce szkół biorących udział w konkursie, a szkół tych było ponad 60 z całej Polski! To ogromny sukces!

Gratulacje należą się wszystkim uczniom zaangażowanym w prace konkursowe, które obejmowały: tworzenie plakatów, organizowanie wystaw, przygotowanie fotoreportaży, zorganizowani spotkań z lokalnymi mediami, przeprowadzenie apeli i paneli dyskusyjnych, wreszcie- przeprowadzenie zbiórki elektroodpadów oraz sporządzanie cyklicznych raportów.

Udział w konkursie pozwolił także na zbudowanie świetnych relacji wśród uczestników oraz pokazał, że warto stosować niestandardowe metody pracy dydaktycznej z młodzieżą.

Skład Zespołu Konkursowego „Plus – Minus”:

Paweł Kacprzak (kapitan), Adam Banasiak, Damian Jagielski, Karolina Karolak, Anna Kobyłka, Tomasz Milczarek, Magdalena Mirys, Justyna Sadok, Paulina Witkowska, Patrycja Zajączkowska

źródło: Katarzyna Pilarczyk

 

.