A A A

 

Nasz PrymusBiorą udział w konkursach, tańczą, pomagają innym i spotykają się ze znajomymi. Mimo to znajdują czas na naukę pokazując, że bycie świetnym uczniem to nie tylko siedzenie nad książkami i uczenie się do następnych klasówek.

Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu otrzymali z rąk Starosty Zgierskiego Krzysztofa Kozaneckiego przyznawane po raz pierwszy stypendia w ramach programu „Nasz Prymus”.

Fotorelacja w naszej Galerii

- Jestem mile zaskoczona tym wyróżnieniem, cały rok ciężko pracowałam, aby mieć jak najlepsze stopnie i teraz są tego efekty – mówi Agata Smoczyńska, uczennica z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Zgierzu. - Moim celem jest dostać się na Politechnikę Łódzką i studiować informatykę. Pieniądze otrzymane ze stypendium mam zamiar przeznaczyć na kurs językowy - dodaje.

Dumni z Karoliny uczęszczającej do szkoły w Bratoszewicach byli także Ireneusz i Halina Gudejowie. – Córka mimo natłoku zajęć szkolnych zawsze znajdzie czas, by pomóc w domu. My również staramy się ją wesprzeć w codziennych obowiązkach – mówią rodzice. - Swoją edukacyjną przyszłość wiążę z ochroną środowiska – dodaje Karolina.

Powody do zadowolenia miała również Liliana Lipińska, dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 im. Jakuba Cezaka w Zgierzu –  Cieszę się, że w pierwszym roku trwania programu od razu dwie moje uczennice: Sylwia Karolewska i Aleksandra Świątczak zostały docenione. Tym bardziej jestem szczęśliwa, bo dziewczyny uczą się w technikum i stanęły przed sporym wyzwaniem; nie tylko musiały zdawać maturę, ale także egzaminy zawodowe.

W sumie nagrodzono 13 uczniów, a najwyższy grant w wysokości 1500 złotych zdobył Wojciech Szałapski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie, którego średnia ocen na świadectwie wyniosła 5,5.

 

Źródło: Łukasz Roman,
Starostwo Powiatowe w Zgierzu

 

.