A A A

Powitanie lata(fot. Dariusz Zakrzewski)

Piękna pogoda, dobre przygotowanie organizatorów, występy klas i zaproszonych gości, mnóstwo dodatkowych atrakcji - wszystko to sprawiło, że piknik "Powitanie Lata", który odbył się 16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 10 w Zgierzu był tak udany.

Fotorelacja w naszej Galerii.
Prezentacje klas w tym roku - z dość oczywistego powodu często były związane z odbywającymi się w Polsce Mistrzostwami Euro 2012, ale wcale nie oznacza to, że był to jedyny temat. Klasy w swoich występach nawiązywały do lata, wakacji, odpoczynku. Zaś dookoła sceny, bez mała na całym terenie szkoły można było korzystać z atrakcji w postaci: przygotowanych przez Rodziców ciast, grilla, loterii fantowej, malowania twarzy, szybkich usług fryzjerskich, kosmetycznych, można było zapoznać się z wyposażeniem strażaków z jednostki OSP w Proboszczewicach, zajrzeć do demonstrowanych dwóch starszych samochodów (nadal sprawnych !), skorzystać z jazdy kucykiem, podejrzeć wyjątkowe kociaki, spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, kierowaniu robotami, poznać aspekty fizyki - powstała już dłuuuga i jeszcze niepełna lista zajęć piknikowych...

Gościnnie zaprezentowały się zespoły taneczne Hajdasz i trzy zespoły SDK SEM, w których zajęciach uczestniczy wielu uczniów szkoły. Cóż - przy takiej organizacji pozostaje jedynie pojawić się na pikniku w SP10 w przyszłym roku!

Dariusz Zakrzewski

.