A A A

Karpiowy Dzień Dziecka„Gang karciarzy” po raz drugi zorganizował „Karpiowy Dzień Dziecka”. Podczas tegorocznej imprezy, która odbyła się 2 czerwca na Stawach Malinka w Zgierzu oprócz pokazów sprzętu i akcesoriów do połowu karpia przeprowadzone zostały zawody wędkarskie dla najmłodszych.
Pomimo niesprzyjającej aury wzięły w nich udział dzieci z różnych rejonów Polski, m.in. Zgierza, Wrocławia oraz Sochaczewa. Przed rozpoczęciem połowów mali adepci mogli zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wędkarskim oraz poradzić się doświadczonych kolegów o skuteczne sposoby połowu karpia.
Po losowaniu miejsc uczestnicy z opiekunami udali się na stanowiska, by rozpocząć wędkowanie. Niestety pogoda pokrzyżowała plany uczestnikom, i tylko trojgu z nich udało się złowić ryby. Pierwsze miejsce zajął Aleksander Stępień z Sochaczewa, drugie Krzysztof Gancarz z Sochaczewa, a trzecie wrocławianin Przemysław Niedośpiał.
Po ceremonii rozdania nagród na przybyłych czekały dodatkowe atrakcje, m.in. testowanie zdalnie sterowanych łódek i kamer podwodnych.
 

źródło: Monika Gering,
Starostwo Powiatowe w Zgierzu

.