A A A

Kucharze Ekonomik2O tym, że przyszli kucharze z Zespołu Szkół nr 1 w Zgierzu świetnie gotują, można było przekonać się m.in. podczas Powiatowych Obchodów Dnia Samorządowca, podczas których uczniowie odpowiedzialni byli za stronę kulinarną uroczystości. Nie spoczywają oni jednak na laurach i dokształcają się dalej, bo już w najbliższą środę, 13 czerwca, wezmą udział w zajęciach z cyklu "Dzień z Podravką".

"Adresatami programu są szkoły gastronomiczne z terenu całego kraju, zależy nam jednak na dotarciu do mniejszych ośrodków mających trudniejszy dostęp do nowości" - mówi Aleksandra Ciszewska, koordynator projektu.

Celem warsztatów jest zwiększenie praktycznej wiedzy młodych adeptów sztuki kulinarnej na temat zdrowego odżywiania. Ponieważ projekt został opracowany na bazie konsultacji z dietetykami oraz przedstawicielami branży spożywczej i gastronomicznej uczniowie poznają także tajniki tworzenia zbilansowanych diet, nowatorskie metody obróbki żywności, przygotowywania potraw oraz zamykania ich w interesujących formach.

"Cieszymy się, że nasza szkoła weźmie udział w warsztatach. Są one doskonałym sposobem przyswojenia wiedzy o żywieniu, na które niestety coraz mniej osób zwraca uwagę, dlatego wśród nas jest tak wiele osób zmagających się z otyłością" - mówi Marzena Kołata, nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZS nr 1 w Zgierzu.

Organizatorzy prócz zajęć przewidzieli również konkurs. Wystarczy zalogować się na  stronie portalu społecznościowego Facebook i polubić stronę "Dzień z Podravką". Im więcej osób kliknie "Lubię to!", szkoła otrzyma więcej punktów, a w rezultacie nagród do pracowni gastronomicznej. Zatem "Lubimy to!".

źródło: Monika Gering, Starostwo Powiatowe w Zgierzu

.