A A A

Jakub Czarnecki(fot. Piotr Ogrodowczyk)

28 maja w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu odbył się finał konkursu „Szkoła po naszemu” organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG oraz Redakcję Portalu EZG.INFO.PL. Zwycięzca nagrodzony został tabletem, a piątka najlepszych uczniów pod koniec czerwca pojedzie do Sejmu.

FOTORELACJA Z FINAŁU.

Finał poprowadzili Justyna Zielińska oraz Adrian Skoczylas, organizatorzy konkursu. Zwycięzca konkursu, Jakub Czarnecki z II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie, otrzymał w nagrodę tablet. Pozostali laureaci oraz wyróżnieni uczniowie nagrodzeni zostali grami „Powiatomania” oraz przewodnikami po powiecie zgierskim, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Cała piątka pod koniec czerwca pojedzie do Sejmu RP, by obserwować prace posłów – możliwe również, że zawitają w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Wyjazd już po raz drugi zorganizuje Biuro Poselskie Artura Dunina.

Drugie miejsce zajął Łukasz Dryńkowski z Zespołu Szkół nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie, a trzecie Marta Maja Ambroziewicz z II LO w Kutnie. Wyróżnieni zostali: Kamil Klimczak ze zgierskiego SLO im. R. Traugutta oraz Natalia Wodras z Zespołu Szkół im. J. Grodzkiej w Łęczycy.

Po rozdaniu nagród odbyła się krótka dyskusja nt. szkolnictwa. Rozpoczął ją odczyt trzech nagrodzonych prac. W dyskusji prócz uczestników i laureatów konkursu udział wzięli m. in. dyrektor Kolegium Nauczycielskiego, Marian Wójtowicz, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Zgierzu, Barbara Kowalewska, przedstawicielki Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz uczniowie klasy Id Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta w Zgierzu pod opieką p. Izabelli Banaszczak.

Zdania co do nowej reformy były podzielone: część osób cieszyła się, że uczniowie będą teraz uczyć się głównie tych przedmiotów, które ich interesują, niektórzy mieli wątpliwości, czy taka zmiana nie spowoduje problemów przy zmianie preferencji, co zdawać na maturze czy na jakie iść studia. Młodzież podkreślała także, że najbardziej docenia tych nauczycieli, którzy są wymagający, ale też takich, którzy potrafią atrakcyjnie prowadzić lekcje. Dobrą praktyką byłoby także zapraszanie specjalistów z prawa czy ekonomii na zajęcia tak, aby uczniowie mogli nauczyć się „praktyki” funkcjonowania w świecie poza szkołą.

Laureatom gratulujemy! Zachęcamy do zapoznania się z wynikami i nagrodzonymi pracami.

.