WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

MŁODZIEŻ

Od początku roku w Zgierzu realizowany jest projekt o nazwie "House of Hearts" w ramach ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z teorii”. Grupa zgierskich i łódzkich licealistów pragnie pomóc swojemu koledze Patrykowi Arkicie, który od dłuższego czasu choruje na szereg chorób i potrzebuje przeszczepu płucoserca.

Comments ()

Jury zgierskiego etapu Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" wybrało 3 laureatki, które wykazały się największą działalnością wolontariacką i aktywnością społeczną. Reprezentantką Zgierza w eliminacjach ogólnopolskich będzie Aleksandra Gębicka.

Comments ()

28 marca w godz. 10.30-14.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędą się X Powiatowe Targi Edukacyjne. Na targach prezentować się będą szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu zgierskiego oraz uczelnie wyższe.Comments ()

"Eko znaczy kocham" to akcja grupy nieformalnej młodych licealistów ze Zgierza, którzy postawili sobie za cel podnieść świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży. Wśród działaniach w ramach programu "Zwolnieni z teorii" znajdują się warsztaty dla dzieci ze wszystkich zgierskich szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjów.

Comments ()

Piętnaścioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zgierskiego rywalizowało o tytuł mistrza ortografii podczas XIV Powiatowego Konkursu Ortograficznego pod patronatem starosty zgierskiego.  Laureatką I miejsca została Aleksandra Jurkiewicz z Ozorkowa.Comments ()

W związku z ogólnopolską reformą oświaty, także Zgierz musi przystosować sieć placówek oświatowych, w szczególności wygaszanych gimnazjów, do zmian w edukacji. Radni i radne na styczniowej sesji RMZ podjęli uchwałę kierunkową ws. losu zgierskich szkół.Comments ()

Młodzieżowa Rada Miasta Zgierza zainaugurowała kadencję 2016-2018. Podczas I sesji wybrano nowe władze. Przewodniczącym został Adrian Pal, jego zastępcami Agata Karasińska i Jacek Graczyk, a sekretarzem Rady Aleksandra Olczak.Comments ()

Wraz z nastaniem jesienno-zimowej pory w Muzeum Miasta Zgierza rozpoczął się czas wróżb i przepowiedni. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych miały niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w specjalnych andrzejkowych lekcjach.Comments ()

.