A A A

MŁODZIEŻ

Od maja Świetlica Środowiskowa "Przystań" realizuje projekt "Zielone Świetliki" dotyczący nasadzeń roślinności na modernizowanym podwórku, które dzięki temu stanie się jeszcze bardziej przyjazne dla dzieci.

Comments ()

6 maja w sali parafialnej "Przystań" odbył się w Zgierzu finał projektu House of Hearts w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Akcja miała na celu zebranie pieniędzy na operację przeszczepu płuco – serca dla Patryka Akity.

Comments ()

Od kilkunastu tygodni na terenie Zgierza prężnie działa projekt House of Hearts. Młodzież wszelkimi sposobami stara się pozyskać pieniądze na przeszczep płuco-serca dla ich kolegi, Patryka Arkity.

Comments ()

Od początku roku w Zgierzu realizowany jest projekt o nazwie "House of Hearts" w ramach ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z teorii”. Grupa zgierskich i łódzkich licealistów pragnie pomóc swojemu koledze Patrykowi Arkicie, który od dłuższego czasu choruje na szereg chorób i potrzebuje przeszczepu płucoserca.

Comments ()

Jury zgierskiego etapu Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" wybrało 3 laureatki, które wykazały się największą działalnością wolontariacką i aktywnością społeczną. Reprezentantką Zgierza w eliminacjach ogólnopolskich będzie Aleksandra Gębicka.

Comments ()

28 marca w godz. 10.30-14.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędą się X Powiatowe Targi Edukacyjne. Na targach prezentować się będą szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu zgierskiego oraz uczelnie wyższe.Comments ()

"Eko znaczy kocham" to akcja grupy nieformalnej młodych licealistów ze Zgierza, którzy postawili sobie za cel podnieść świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży. Wśród działaniach w ramach programu "Zwolnieni z teorii" znajdują się warsztaty dla dzieci ze wszystkich zgierskich szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjów.

Comments ()

Piętnaścioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zgierskiego rywalizowało o tytuł mistrza ortografii podczas XIV Powiatowego Konkursu Ortograficznego pod patronatem starosty zgierskiego.  Laureatką I miejsca została Aleksandra Jurkiewicz z Ozorkowa.Comments ()

.