A A A

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego Filia w Zgierzu zaprasza uczniów zgierskich szkół oraz przedszkolaków z rodzicami na cykl imprez pt.: „Czytam – bawię się – tworzę” do Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu (ul. 3. Maja 46) na obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w dniach 20-23 kwietnia 2012 r.

 

  • 20 kwietnia, godz. 8.30-13.00

Zajęcia dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej (gry i zabawy literackie, konkursy, zajęcia plastyczne, występy teatru ulicznego, zabawy z chustą animacyjną, spotkania z pisarzem, kiermasz książek)

 

  • 21 kwietnia, godz. 10.00 – 13.00

(Gry i zabawy dla dzieci i rodziców, konkursy, zabawy plastyczne, głośne czytanie dzieciom, zabawy z chustą animacyjną, występy teatru ulicznego, prezentacja metod pracy z tekstem literackim, porady psychologów i pedagogów dla rodziców; w tym dniu odbędą się równieżwarsztaty z budowania kartonowego miasteczka prowadzone przez architekta, Łukasza Brandta)

 

  • 21 kwietnia – imprezy towarzyszące w Miejskim Ośrodku Kultury

godz. 14.30 – spektakl „Władza” w wykonaniu grupy teatralnej „Maniek”

godz. 16.00 – spotkanie literackie ze Zgierską Grupą Poetycką „Nietakt”

godz. 17.00 – projekcja filmów dla dzieci

godz. 19.00 – recital Anny Paszkowskiej

 

  • 23 kwietnia, godz. 15.00

Podsumowanie obchodów pierwszego zgierskiego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich z udziałem Prezydent Miasta Zgierza, dr Iwony Wieczorek.


Organizatorzy akcji: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego Filia w Zgierzu, Kolegium Nauczycielskie w Zgierzu, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Zgierzu, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury, Centrum Kultury Dziecka, Muzeum Miasta Zgierza.

.