A A A

 

Klub Agrafka zaprasza na koncert zespołu Cocodraże, który odbędzie się w sobotę 31 marca o godz. 20.00. Bilety w cenie 10 zł.

Cocodraże to trójmiejska formacja grająca nieskrępowanego rocka, z wpływami muzyki funkowej, jazzu i szeroko pojętego fusion. Warstwa liryczna kompozycji sięga do często absurdalnej, codziennej rzeczywistości, poddając ją daleko idącej metaforyzacji. Główną zaletą zespołu są żywiołowe koncerty. Na koncertach zespół promuje swoją debiutancką, właśnie wydaną płytę „Keszka Najc?”.

Członkowie zespołu starają się każdorazowo zaskoczyć swoją publiczność, zrozumieć ją w tym miejscu i tego właśnie wieczoru. To zestaw zachowań i niestandardowych wykonań własnych utworów, żarliwy dialog z kolażem zaskakujących niespodzianek innego typu.

Zespół istnieje od roku 2007. Założycielem, frontmenem, ex-gitarzystą i autorem tekstów jest Atanazy B. Motorniczy zespołu, a jednocześnie najbardziej doświadczony muzyk w składzie to perkusista ukrywający się pod pseudonimem Arcybiskupa Bonawentury. Następny na piedestale to niejaki Bartolomeo. Jazzowa improwizacja pianistyczna, za której powiew odpowiada właśnie on uelastyczniła rockowy szkielet kompozycji zespołu.

Zespół jest laureatem kilku festiwali m.in.: „Red Bull Tourbus”, „Lizard King Festiwal 2010”, In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego. Występował u boku takich zespołów jak Pogodno, Muchy czy Łąki Łan, Maria Peszek, a w ostatnich latach można było go zobaczyć na wszystkich ważniejszych lokalnych scenach klubowych.


posłuchaj: http://www.myspace.com/cocodraze

.