WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

 

23 i 24 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Wokalno-Plastyczny „Młodych Bajanie”na który składają się dwa konkursy: plastyczny i wokalny.

Konkurs plastyczny organizowany jest każdego roku. Temat obecnej edycji konkursu to„Moja miejscowość na kartce pocztowej Kameleona”. Do organizatorów wpłynęło 225 prac, spośród których jury (Honorata Robak – artysta plastyk, Dariusz Sujecki – artysta plastyk i grafik komputerowy) wyłoniło 24 laureatów. Tematyka prac związana miała być z miejscowościami, z których pochodzą uczestnicy. Zobrazowali oni m.in. architekturę, przyrodę, czy inne cechy charakterystyczne dla danej miejscowości - takie, które chcieliby widzieć na pocztówkach ze swojej małej ojczyzny.Podczas części wokalnej festiwalu można było oglądać pokonkursowy wernisaż wyróżnionych i nagrodzonych prac. Galerię nagrodzonych prac można również zobaczyć za pośrednictwem strony Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu: www.mdk.miasto.zgierz.pl oraz bezpośrednio na stronie: https://picasaweb.google.com/111518018562188644460


Konkurs wokalny organizowany jest co dwa lata. Podczas pierwszego dnia festiwalu jury (Sławomir Kowalewski - piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, współtwórca zespołu Trubadurzy, Piotr Adamus - kompozytor, aranżer oraz Paweł Niewiadomy - muzyk, pedagog w MDK Zgierz i w Zespole Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi) przesłuchało 75 uczestników zakwalifikowanych do konkursu. Wystąpili soliści oraz zespoły (w kategoriach wiekowych: 6-10 lat, 11-15 lat, 16 lat i więcej). Uczestnicy śpiewali dwa utwory - jeden dowolny, drugi z repertuaru zespołów „Metamorfoza” i  „Sposób na Nudę” działających przy Młodzieżowym Domu Kultury w Zgierzu.

 

Drugiego dnia festiwalu odbyły się warsztaty podnoszące umiejętności twórcze oraz gala finałowa.  Warsztaty wokalne poprowadził Pan Adam Rymarz - absolwent wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wokalista, trener wokalny, wykładowca na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi. Warsztaty z umiejętności wypełniania przestrzeni scenicznej i interpretacji tekstu poprowadziła Pani Katarzyna Żuk - absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, aktorka Teatru Nowego w Łodzi, w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi teatr "Wielokropek". Po południu odbyła się Gala Finałowa, podczas której zostały wręczone nagrody oraz można było wysłuchać najlepszych wykonawców.

Szczególnie dziękujemy sponsorom festiwalu, dzięki którym mogliśmy zapewnić uczestnikom atrakcyjne nagrody. Imprezę wsparli: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „Markab” w Zgierzu, Urząd Miasta Zgierza, Łódzki Rynek Hurtowy „Zjazdowa”, Filharmonia Łódzka, Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz Bank Spółdzielczy w Zgierzu – fundator nagrody Grand Prix.

Patronat honorowy nad Festiwalem sprawowali: Starosta Powiatu Zgierskiego – Krzysztof Kozanecki, Prezydent Miasta Zgierza – Iwona Wieczorek oraz Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień.

Patroni medialni Festiwalu to: Ilustrowany Tygodnik Zgierski, STVK Centrum, TVP Łódź, Radio Łódź, Proradio, Internetowe Radio Zgierz,  Lokalny Punkt Informacyjny „Eurodesk” w Zgierzu oraz portale i serwisy internetowe: Miastodzieci.pl, Czasdzieci.pl, EZGinfo.pl, WirtualnyZgierz.pl, Babyradio.pl,  Skarbydzieci.pl

 

WYNIKI KONKURSU WOKALNEGO:

JURY W SKŁADZIE:

1. Sławomir Kowalewski                    

2. Piotr Adamus

3. Paweł Niewiadomy

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  • SOLIŚCI W KATEGORII 6 - 10 LAT

I nagroda – Zuzanna Kowenicka – Zespół Artystyczny „Pędziwiatry” w Łodzi

II nagroda - Antonina Onisk - Zespół Artystyczny „Pędziwiatry” w Łodzi

III nagroda – Julia Leśniewska – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubrańcu

Wyróżnienie – Igor Górski – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ciechanowie

Wyróżnienie – Weronika Chojnacka - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubrańcu

  • SOLIŚCI W KATEGORII WIEKOWEJ 11 - 15 LAT

I nagroda – Małgorzata Olejnik - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubrańcu

II nagroda – Klaudia Stańczyk – Dom Kultury w Małogoszczu

III nagroda – Katarzyna Pietrzak – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Skulsku

Wyróżnienie – Magdalena Magdziarz - Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

Wyróżnienie – Natalia Karpińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach

  • SOLIŚCI W KATEGORII WIEKOWEJ powyżej 16 LAT

I miejsce – Monika Siarkowska – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubrańcu

II miejsce – Marta Szustowska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi

III miejsce – Kamila Kieszkowska – Zespół Szkół nr 1 im. J.S. Cezaka

Wyróżnienie – Julia Kordylak – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubrańcu

  • ZESPOŁY WOKLANE W KATEGORII 6 - 10 LAT

I miejsce – Sposób na Nudę – Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

II miejsce – Akademia Małolata - Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

  • JURY POŁĄCZYŁO KATEGORIE WIEKOWE: ZESPOŁY WOKLANE 11- 15  LAT ORAZ 16 LAT I WIĘCEJ

I miejsce – Mała A Vista – Miejskie Centrum Kultury oddział Gwarek w Bełchatowie

II miejsce – Metamorfoza - Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

III miejsce – Sposób na Nudę - Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

III miejsce – Cantabile – Gimnazjum nr  1 w Zgierzu

Wyróżnienie – zespół z Gimnazjum nr 17 w Łodzi

  • Nagroda GRAND PRIX

Wiktoria Wizner z Koszalina

  • Nagroda ZA NAJCIEKAWSZĄ  INTERPRETACJĘ PIOSENKI Z PŁYT FESTIWALOWYCH

Antonina Onisk – Zespół Artystyczny „Pędziwiatry” z Łodzi

za interpretację piosenki „Pluszowy miś”

  • Nagroda specjalna za wyjątkowy wkład w rozwój kultury:

dla Jadwigi Wlaźlińskiej – Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu

 

Dorota Krach

MDK Zgierz i Stowarzyszenie Kameleon

.