A A A

 

Trwa Ogólnopolski Festiwal Wokalno-Plastyczny "Młodych Bajanie" 2012. Dziś, 23 marca odbywają się przesłuchania konkursowe, podczas których zmierzy się na scenie 24 wykonawców (w 3 kategoriach wiekowych wśród solistów i zespołów).

W jury festiwalu zasiadają: Sławomir Kowalewski - piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, współtwórca zespołu Trubadurzy, z którym współpracuje do dziś, Piotr Adamus - kompozytor, aranżer.Paweł Niewiadomy - muzyk, pedagog w MDK w Zgierzu i w Zespole Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi. 

24 marca uczestnicy wezmą udział w dwóch warsztatach: Warsztaty wokalne poprowadziAdam Rymarz - absolwent wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wokalista, trener wokalny, wykładowca na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi. 

Warsztaty z umiejętności wypełniania przestrzeni scenicznej i interpretacji tekstu poprowadzi Katarzyna Żuk - absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, aktorka Teatru Nowego w Łodzi, w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi teatr "Wielokropek".

Harmonogram konkursu.
Kolejność przesłuchań.

.