A A A

Z okazji rozpoczęcia wiosny Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG we współpracy z Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu przygotowało ofertę dla zgierskich uczniów. 22 marca 2012 r. siedem grup z czterech zgierskich szkół będzie „uciekać z kulturą”!

W tym roku w ramach akcji "Ucieknij z Kulturą!" organizatorzy zaproponowali młodym zgierzanom Grę Miejską. Biorący w niej udział uczniowie będą przemieszczać się pomiędzy „stacjami” usytuowanymi w zgierskich instytucjach kulturalnych (i nie tylko) i zdobywać punkty, które zdecydują o wygranych. Dla najlepszych drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody. Start Gry już w czwartek 22 marca o godz. 10.00 w Centrum Kultury Dziecka (ul. Rembowskiego 17).

Do Gry Miejskiej zgłosiły się cztery szkoły: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące i Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Dla uczniów przygotowano również warsztaty, dotyczące kultury obywatelskiej, artystycznej i ludowej - odbędą się one w Miejskim Ośrodku Kultury w sobotę 17 marca w godz. 10.00-13.30. Do warsztatów mogą zgłosić się także osoby, które nie biorą udziału w Grze Miejskiej!

Organizatorzy mają nadzieję, że zarówno warsztaty, jak i Gra Miejska pozwolą uczniom zaspokoić ich głód nowych wrażeń, a przy okazji będą znakomitą okazją do poznania oferty zgierskiej kultury!

Partnerami akcji „Ucieknij z Kulturą” są: Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu, Zespół Pieśni i Tańca „Boruta”, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Zgierzu, Language Station, a także Fabryka Urody oraz Centrum STYL - fundatorzy nagród.

.