A A A

 

(fot. Dariusz Zakrzewski)

Po raz 5. odbyły się w Zgierzu Spotkania Taneczne "Drgania Przestrzeni". Zorganizowane 25 lutego przez Spółdzielczy Dom Kultury SEM, Zgierską Spółdzielnię Mieszkaniową, pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza zgromadziły w tym roku 64 zespoły i ponad 650 tancerzy. Rywalizacja obejmowała taniec współczesny (inscenizacja, widowisko taneczne, miniatura, etiuda taneczna) i taniec nowoczesny (disco, hip-hop, show-dance, funky, jazz) w podziale na kategorie wiekowe.

Fotorelacja w naszej Galerii.

Oglądając prezentacje zespołów można było miło spędzić prawie całą sobotę - spotkania zaczęły się o 11, zaś ostatnie ogłoszenie wyników nastąpiło około 19:30. Dużą dawkę wrażeń zapewniły zespoły pokazując różne style i różne charakteryzacje przy ogromnym zaangażowaniu zarówno samych tancerzy jak i publiczności wspierającej występujących na scenie gromkimi oklaskami.

Zmagania tancerzy oceniało Jury w składzie: Elżbieta Wiśniewska – dyrektor Niepublicznej Szkoły Baletowej w Łodzi, Julia Sadowska – tancerka i choreograf Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Artur Fronczak – choreograf w Szkole Tańca Lilla House w Łodzi i finalista pierwszej edycji programu You Can Dance. Po mniej więcej godzinnej prezentacji najmłodszych grup Spotkań i ogłoszeniu wyników dla tej kategorii wiekowej nastąpiła prezentacja starszych grup. Wyniki. W trakcie wieczornego oczekiwania na werdykt jury stała się nieoczekiwana rzecz - przestrzeń jeszcze raz zadrżała. Na scenie spotkało się zapewne około 200 tancerzy, z których część prezentowała swoje umiejętności w kole utworzonym przez pozostałych - wszyscy doskonale się przy tym bawili bez objawów zmęczenia zmaganiami konkursowymi. Całość spontanicznie i radośnie. Niesamowite wrażenia...

Gościem specjalnym tegorocznych "Drgań Przestrzeni" była Niepubliczna Szkoła Baletowa z Lodzi, której to uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Ale cóż, minęło - pozostało czekać na kolejne Zgierskie Spotkania Taneczne za rok!

Dariusz Zakrzewski

.