A A A

 

21 lutego Grupa Muzyczno-Teatralna „Griff” zaprezentowała zgierskiej publiczności zgromadzonej w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zgierzu collage muzyczny pt. „On i Ona, czyli Solo i w duecie”. Młodzi artyści przypomnieli stare przeboje skomponowane przez Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego, do których słowa napisali Ludwik Starski i Andrzej Włast.

Fotorelacja na stronie Biblioteki.

Koncert rozpoczął się utworem Władysława Szpilmana „W małym kinie”. Część utworów wykonywanych było solo, część w duecie. Każda z piosenek to zamknięta historia, której tematem była  miłość - nie zawsze szczęśliwa, niekiedy zakończona zdradą, a nawet zemstą porzuconej lub porzuconego. Uzupełnieniem znanych przebojów takich jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Już nigdy”, „Ruda Mańka”, „Kochaj mnie a będę twoim”, „Blady Niko”, były utwory bardzo współczesne napisane przez Jarosława Grzelkę i Barbarę Grive.

Wykonawcy : Piotr Czernek, Marzena Sobolczyk, Aleksandra Kumycz, Paulina Sikora, Piotr Osiński, Norbert Zemler, Paulina Lubecka, Anna Kobyłecka oraz akompaniator i reżyser spektaklu Barbara Grive, zachwycili zgierską publiczność umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi, za co zostali nagrodzeni gorącymi brawami.

Dorota Abramczyk

.