A A A

 

Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją fotograficzną pasję, aktywnie spędzać czas oraz poznać ciekawych ludzi. Na zajęcia może przyjść każdy: uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich oraz studenci. Koło specjalizuje się w fotografii czarno - białej i barwnej.

Podczas naszych spotkań poruszane są podstawowe zagadnienia z zakresu fotografii. Celem naszych wspólnych spotkań jest poznanie i świadome korzystanie z możliwości jakie daje nam medium fotografii oraz wszelkie środki wyrazu plastycznego. Na zajęciach uczymy wyboru odpowiednich kompozycji plastycznych, historii i teorii, analizy i interpretacji fotografii, poznajemy zasady poprawnego oświetlania fotografowanych obiektów  i nie tylko. Towarzyszą nam nieustanne rozwijanie wyobraźni oraz bezgraniczne poszukiwania nowych tematów, ujęć i technik. Oglądamy dobre filmy, organizujemy plenery, oglądamy różnorodne wystawy.  Każdego roku uczestnicy organizują wystawę własnych prac fotograficznych. Koło prowadzi dokumentację fotograficzną i filmową wszystkich imprez organizowanych przez MDK.

Członkowie Koła Fotograficznego podzieleni są na 3 grupy.

Środa grupa I: godz. 15.15-17.30

Czwartek grupa II godz. 14.45- 17.00

Czwartek grupa III godz. 17.00- 19.30

Każdy fotograf rozwija siebie i swoją pasję w grupie dostosowanej do swoich umiejętności!  Nie zastanawiaj się dłużej przyjdź do Pracowni Fotograficznej w MDK w Zgierzu, ul. Długa 42.

Zajęcia prowadzi: Katarzyna Zuzanna Krakowiak (artysta fotografik)

Z nami nie będziesz się nudził. Serdecznie Zapraszamy!

Bogumiła Łuczak-Filipek

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

 

 

.