A A A

Dyrektor Muzeum Miasta Zgierza zaprasza na wernisaż wystawy "IKONA Słowo Droga Modlitwa". Odbędzie się on 19 stycznia 2012 r. o godz. 17.00. O wystawie z Magdaleną Grabią-Krawczyk pracownicą Muzeum rozmawiała Justyna Zielińska.

 

Justyna Zielińska: Magdo, co w najbliższym czasie nowego w Muzeum?

Magdalena Grabia-Krawczyk:  19 stycznia  o 17.00 otwieramy wystawę „Ikona. Słowo Droga Modlitwa”. Będzie to wystawa ikon ze zbiorów Muzeum w Supraślu. Bardzo dużo bardzo ciekawych zabytków, będzie na co popatrzeć, co pooglądać. Trzeba dodać, że ikona to specyficzne przedstawienie o świętych. Tak więc myślę, że wystawa będzie ciekawa.

J.Z.: Czy ta wystawa ma związek z naszym partnerstwem pomiędzy miastami?

M.G.-K.: Akurat to, że Supraśl jest naszym miastem partnerskim nie jest bez znaczenia w przypadku tej konkretnej wystawy. Trudno robić wystawy, zwłaszcza czasowe, tylko z własnych zbiorów, dlatego nasze muzeum współpracuje z różnymi muzeami. Na przykład ostatnio mieliśmy u nas ciekawe zabytki z Gdańska. Nasza współpraca z Supraślem nabrała bliskości, dyrektor Muzeum był ostatnio tam z wizytą, stąd też ta wystawa ikon.

J.Z.: Jak długo będzie można oglądać wystawę?

M.G.-K.: Wystawę będzie można oglądać do 1 kwietnia, więc jeśli ktoś nie zdąży na wernisaż, będzie jeszcze miał czas na to, by przyjść do Muzeum i zwiedzić to co przygotowujemy. Ja oczywiście serdecznie zapraszam na otwarcie.

J.Z.: Ja dziękuję i również zachęcam do odwiedzania wystawę Ikon.

 

.