A A A

Rok 2011 odszedł już do naszych wspomnień, zaś 2012 rozpoczął nowy rozdział w naszym życiu. Co kino proponuje nam w tym czasie? Wybrałam dla Was kilka propozycji dla które może pomogą Wam zdecydować czy lepiej spojrzeć w wielki ekran lub pozostać w domu w wygodnym fotelu przed ekranem telewizora.

Styczniowe premiery zaczynają się już 5 stycznia. Mimo nowego roku jest to dzień retrospekcji filmowych gdyż zaprezentowane nam będą kolejne części znanych filmów:

"Sherlock Holmes - Gra Cieni". Pierwsza część tego filmu postawiła wiele pytań, na które ma nam odpowiedzieć ten film. Robert Downey Jr. i Jude Law jako Holmes i Watson wprowadzą nas w świat XVII-wiecznej brudnej Anglii walcząc ze złem i doktorem Moriaty, którego uważają za najgroźniejszego złoczyńcę na świecie. Czy uda im się ocalić świat?

"Kot w Butach". Któż z nas nie zakochał się w słodkich oczach kota z drugiej części filmu o słynnym ogrze? Już 5 stycznia będziemy mieli okazję poznać historię tytułowego kota przed spotkaniem ze Shrekem. Film reżysera Shreka 3, więc jeśli ostatnia część zielonego ogra Was nie zawiodła, to zapraszam do kina.

Wolicie ambitniejsze kino? To może Agnieszka Holland zachęci Was swoją noworoczną propozycją "W ciemności", także 5 stycznia. Historia Sochy, drobnego złodziejaszka walczącego o życie swoje i innych już zachwyciła Oscarową komisję, dzięki czemu film będzie nominowany w kategorii  "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Polecam!

Może teraz coś dla wielbicieli nowego Bonda i fanów książki "Millenium". Ten, kogo urzekł Daniel Craig znajdzie coś dla siebie już 13 stycznia. Posądzony o zniesławienie dziennikarz Mikael Blomkvist bada sprawę zaginionej 16-latki, a pomoże mu "Dziewczyna z tatuażem". Co z tego wyniknie zobaczymy w kinie. Ciekawostką jest, że do głównej roli rozważano takich aktorów jak Johnny Depp czy Viggo Mortensen.

Wampiry do kin! Trzecia część trylogii "Underworld: Przebudzenie" już 20 stycznia zagości na ekranach kin. Czy nowy reżyser zagrzeje naszą czy ześle na siebie nienawiść wszelkich wampiromaniaków?

Co może wyniknąć ze spotkania rodziców w celu wyjaśnienia konfliktu ich dzieci...? Roman Polański postanowił odpowiedzieć na to pytanie w swoim najnowszym filmie pt. "Rzeź" z Jodie Foster i Kate Winslet. To trzeba zobaczyć już 20 stycznia.

Joanna Szymczak

.