A A A

Klub AgRafKa zaprasza na niezwykły folk w wykonaniu wykręconego zespołu Czerwie. 100 procent gwarancji dobrej zabawy i ostatnia, przedświąteczna zachęta do tańca! Sobota, 17 grudnia, start o 20:00. Wstęp - 12 zł.

Czerwie to niezależna małopolska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym.

Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" na podstawie "Wesela" St. Wyspiańskiego. Sztuka wystawiona była 50-krotnie w stolicy, emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura. Ponadto są autorami wielu innych kosmicznych projektów teatralno- filmowo-plastycznych. Zagrali dotąd około 300 koncertów. W roku 2004 ukazał się oficjalnie album pt. "Padlina" a 2008 limitowany projekt wystawienniczy pt. "Otwarta Sztuka Dla Ludu".Obecnie zakończyli pracę nad nową płytą która ukaże się na początku 2012. 

.