A A A

W poniedziałkowe przedpołudnie spacerując po zgierskim parku postanowiłam odwiedzić zgierskie Muzeum przy ul. Dąbrowskiego 21. Tam kilka minut na rozmowę poświęciła pracująca w tej instytucji Magdalena Grabia-Krawczyk.

Justyna Zielińska: Co obecnie ciekawego dzieje się w Muzeum?

Magdalena Grabia-Krawczyk: Przede wszystkim mamy stałą ekspozycję poświęconą zabawkom. I zaczęliśmy nowy projekt, nazywa się "Z muzeum na Ty" przeznaczony dla najmłodszych zwiedzających. Powstał on głównie z myślą o przedszkolakach. Chcemy zachęcić rodziców i przedszkola, aby zaczęli przychodzić do muzeum z najmłodszymi dziećmi. Muzeum to jest taka przestrzeń, którą uważa się za niedostępną dla takich maluchów. My naszym projektem chcemy przełamać właśnie takie bariery i pokazać, że do muzeum można przychodzić też z dziećmi w wieku przedszkolnym. Wygląda to tak, że dzieciaki przychodzą do nas na cykl spotkań. Pierwsze spotkanie to wystawa zabawek, gdzie dzieciaki oswajają się z przestrzenią, na drugie spotkanie przychodzą już do nas na stałą ekspozycję i mają zajęcia edukacyjne, które mają zachęcić, przyzwyczaić, zainteresować kontaktem ze sztuką.
J.Z.: Czyli przez zabawę o rzeczach poważnych.
M.G-K.: Tak właśnie.
J.Z.: Jak można się zapisać? Co z kosztami?
M.G-K: Dla dzieci do siódmego roku życia te zajęcia są bezpłatne. Należy zadzwonić do Muzeum, zapisać się i umówić na pasujący termin. Nie ukrywam, że kalendarz już mamy trochę wypełniony, więc zachęcam do wykonania telefonu, żeby znaleźć odpowiednią datę spotkania.
J.Z.: Dziękuję serdecznie za rozmowę, a dzieciaki i pedagogów zachęcam do korzystania z nowej propozycji Muzeum Miasta Zgierza.

 

.