A A A

Dzień 22 października ustanowiony został Świętem Błogosławionego Jana Pawła II. Święto w tym roku obchodzone jest po raz pierwszy, nie tylko w Kościele polskim, bo także w diecezji rzymskiej.

Miasto Zgierz również pragnie w tym dniu oddać hołd bł. Janowi Pawłowi II, proponując koncert zadumy, refleksji oraz radości z wyniesienia Papieża na ołtarze. 

W związku z tym Prezydent Miasta Zgierza, dr Iwona Wieczorek, serdecznie zaprasza na koncert dedykowany bł. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Jagody Wiktorskiej-Zając przy akompaniamencie Jana Blejzyka. 

Koncert odbędzie się w dniu 22 października 2011 roku (sobota), o godz. 17.00 w sali Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" (ul. Łęczycka 2 w Zgierzu).

Jagoda Wiktorska-Zając, artystka Teatru Wielkiego w Łodzi, od wielu lat prezentuje koncerty związane z tematyką pontyfikatu Jana Pawła II. Artystka nagrała już dwupłytowy album dedykowany Papieżowi, który osobiście podarowała w 25. rocznicę Jego pontyfikatu, podczas prywatnej audiencji w Rzymie. Po śmierci Jana Pawła II artystka wydała jeszcze jedna płytę pt. "W hołdzie Ojcu Świętemu". 


.