A A A

21 października o 20.00 w Klubie AgRafKa wystąpią The Lollipops - swoiste przypomnienie o garażowych zespołach z lat 60. Wstęp 10 zł.

 

Posłuchaj zespołu: myspace.com/thelollipopspl

Grupa powstała w 2008 r. w Olsztynie. Dzisiaj zespół to: Kasia STASZKO (śpiew, klawisze), Jacek RUCZKO (gitara), Romek BAŁTUSZKA (gitara, klawisze), Jakub ROSZKIEWICZ (bas), Wojciech ZAMARO (perkusja). Menadżerem grupy od początku jest Marta OBRYCKA.

The Lollipops to przypomnienie o garażowych zespołach z lat 60. Grupa pokazuje, czym były piosenki, dopóki nie wymyślono muzyki pop. Gęsta ściana gitarowego brudu, pulsująca sekcja i wokal Kasi Staszko to znak rozpoznawczy zespołu. Może to tęsknota za amerykańskimi bezdrożami i plażami w Kalifornii sprawiają, że grupa prezentuje się tak autentycznie, szczególnie na koncertach w zadymionych klubach. Zespół otwarcie przyznaje, że lubi grać głośno, bo wtedy szczególnie uwidocznia się specyficzne połączenie głębokiego pogłosu gitar i melodyjnych piosenek. The Lollipops to także echo psychodelii i noise`owych wybryków sceny nowojorskiej.

Grupa ma na swoim koncie występy w klubach w całym kraju, a także na Festiwalu HEINEKEN Open`er 2010 w Gdyni. Punktem zwrotnym w karierze zespołu był występ na „Dniach Białej Flagi” w toruńskiej Odnowie, gdzie zespół poznał producenta Leszka BIOLIKA. Efektem tej znajomości był singiel „Good Girl”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem na Liście Przebojów „Trójki”, utrzymując się na niej przez 10 tygodni. Grupa dwukrotnie gościła na antenie „Trójki” w programie „Offensywa” w ramach koncertów „na żywo” ze studia im. Agnieszki Osieckiej. O zespole pisała także prasa ogólnokrajowa, w tym „MACHINA”, a także liczne wydania internetowe.

We wrześniu 2010 r. The Lollipops zdobyli grand prix na Festiwalu Gramy w Szczecinie.

Pierwszego dnia wiosny w roku 2011 miała miejsce premiera debiutanckiego krążka zespołu pod tytułem "HOLD!". Po krótkiej wiosennej trasie promującej album zespół został wybrany przez samego Nick'a Cave'a na support przed jego zespołem Grinderman podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Z początkiem sierpnia tego samego roku The Lollipops zagrali na Trójkowej Scenie Prezydencji podczas OFF Festivalu w Katowicach.

Jesienią 2010 r. grupa nagrała debiutancki album „HOLD!”. Realizatorem nagrań jest Maciej CIEŚLAK, producentem albumu jest Marcin BORS. Wydawcą krążka jest „Agencja Fonograficzna Polskiego Radia”.

Sponsorem trasy koncertowej Face The Music: The Lollipops jest marka odzieżowa HOUSE.

Patronami medialnymi trasy są: Fabryka Zespołów oraz Uwolnij Muzykę.

Wszelkie dodatkowe informacje o zespole i koncertach na profilu Facebook oraz stronie www.thelollipops.pl

źródło: agrafka-zgierz.pl

.