A A A

Już w najbliższy weekend (23-25 września) odbędą się XVII Słodkobłękity - Zgierskie Spotkania Małych Teatrów. MOK Zachęca do wzięcia udziału w warsztatach: teatralnym i języka migowego. Fundacja Łódzkie Spotkania Teatralne zaprasza na warsztaty teatralne (26-29.09) poprzedzające SPOTKANIA 2011.

Wszelkie informacje o XVII Słodkobłękitach znajdziecie tutaj oraz stronie MOK.

Organizatorzy liczą na udział w spektaklach jak również w warsztatach: teatralnym i języka migowego - chęć uczestniczenia w nich należy zgłosić mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Fundacja Łódzkie Spotkania Teatralne zaprasza na cykl warsztatów poprzedzających SPOTKANIA 2011. Odbędą się one w dniach 26-29 września (godz. 14.00-19.00) w Teatrze Szwalnia w Łodzi (ul. Struga 90). Pierwsze dwa dotyczyć będą działań aktorskich - improwizacyjnej pracy nad rolą i tekstem. Następne dwa dotyczą technicznego aspektu teatralnych realizacji: światła i dźwięku. Zostało już niewiele miejsc. Zapraszamy także na zbliżający się festiwal!

Oto plan warsztatów:
 
26.09.2011 (poniedziałek) 
Czas trwania: 5 h Grupa: 12-16 osób 
Prowadzący: Wacław Mikłaszewski 
Temat: Warsztat Improwizacji Aktorskiej
 
27.09.2011 (wtorek) 
Czas trwania: 5 h 
Grupa: 12-16 osób 
Prowadząca: dr Anna Rogala 
Temat: Aktor w poszukiwaniu tekstu
 
28.09.2011 (środa)
Czas trwania: 5 h 
Grupa: 12-16 osób 
Prowadząca: Marcin Foks 
Temat: Światło w spektaklu teatralnym.
 
29.09.2011 (czwartek) 
Czas trwania: 5 h 
Grupa: 12-16 osób 
Prowadząca: Marcin Foks
Temat: Dźwięk w spektaklu teatralnym. 

 

A oto prowadzący:

Wacław Mikłaszewski – absolwent PWSFTviT w Łodzi. Działa niezależnie. Eksperymentuje z różnymi dziedzinami sztuki. Rozwija nurt improwizacji aktorskiej. Laureat Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od 2010 r. realizuje koncept 24 godzinnego (non - stop od 6:00 rano do 6:00 rano następnego dnia, premiera w marcu 2010r.) pół improwizowanego, solowego spektaklu. Współorganizuje działalność Teatru Szwalnia w Łodzi. Na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi prowadzi zajęcia Improwizacji aktorskiej.

Anna Rogala – dyrektor wydawniczy; doktor filologii polskiej, wielokrotnie nagradzana za role w spektaklach Teatru Orfa. Prowadzi warsztaty z kreatywnego pisania oraz zajęcia teatralno-terapeutyczne.

Marcin Foks – wieloletni pracownik techniczny Teatru Realistycznego ze Skierniewic. Doskonały zarówno za konsoletą, jak i na muzycznej scenie. Właściciel wielu patentów na montaż sceniczny nieprzekraczający budżetu statystycznego teatru alternatywnego.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! I oczywiście zapraszamy na stronę - www.lst.org.pl - tam znajdziecie szczegółowy program festiwalu, na który z całych sił Was zapraszamy. 

Mamy nadzieję, że wesprzecie tę inicjatywę! Zapraszamy na facebook'ową stronę Spotkań 2011

 

.