A A A

(fot. Młodzieżowy Dom Kultury)

17 września w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się X Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej Zderzak 2011. Organizatorami byli: Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, Stowarzyszenie Kameleon oraz Agencja Artystyczna Art Event Studio.
Link do zdjęć z Festiwalu

Chęć udziału w festiwalu zgłosiło 88 kapel z całej Polski. Na Festiwalu wystąpiło 7 zespołów.

 • Headshot – Olsztyn
 • Stage 66 – Poznań
 • The BlackRadio – Łódź
 • Thrudy – Bełchatów
 • Splot – Wrocław
 • Absynth – Tarnowskie Góry
 • Tora Tora Tora – Katowice

Jury w składzie:

 • Sławomir Macias - dziennikarz, muzyk, producent muzyczny
 • Piotr Pachulski - wokalista zespołu Normalsi
 • Kamil Bobrukiewicz – akustyk, realizator dźwięku,
 • Marcin Tercjak - dziennikarz muzyczny, organizator Festiwalu

zdecydowało o przyznaniu dwóch równorzędnych nagród Grand Prix. Pierwsza powędrowała do zespołu Tora Tora Tora, druga zaś do Stage66.

Nagroda GRAND PRIX dla zespołu STAGE66 z Poznania w postaci trofeum ZDERZAKA, nagrody pieniężnej w wysokości 1550 zł, zestawu akcesoriów ufundowan7ych przez Max Music, rocznej prenumeraty czasopism „Gitarzysta” i „Estrada i Studio”, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Urząd Miasta Zgierza.

Nagroda GRAND PRIX dla zespołu Tora Tora Tora z Katowic w postaci trofeum ZDERZAKA, nagrody pieniężnej w wysokości 1550 zł, Gitary Elektrycznej ufundowanej przez Urząd Miasta, rocznej prenumeraty czasopism „Gitarzysta” i „Estrada i Studio”, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Urząd Miasta Zgierza.

 

Wyróżnienie dla zespołu The BlackRadio z Łodzi w postaci Efektu Gitarowego ufundowanego przez Urząd Miasta Zgierza, bonu do Exar Electronix o wartości 100 zł, rocznego serwisu instrumentów od Max Music, rocznej prenumeraty czasopism „Gitarzysta” i „Estrada i Studio”, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu, gadżetów promocyjnych ufundowanych przez Urząd Miasta Zgierza.

Ponad to pan Andrzej Kusy właściciel strony internetowej www.proradio.pl oraz internetowej stacji radiowej PRO-RADIO ufundował roczną promocję dla zespołu SPLOT w PRORADIO.

 

Poza konkursem wystąpił zespół The Rambo Jet. Podczas Gali Finałowej wystąpił laureat poprzedniej edycji festiwalu - zespół CHILITOY z Chrzanowa. Gwiazdą tegorocznego Zderzaka był zespół ACID DRINKERS. W oczekiwaniu na ich koncert licznie zebrana publiczność miała okazję obejrzeć taniec z ogniem w wykonaniu Teatru Fen-x z Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Starosta Zgierski, Prezydent Miasta Zgierza, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Patronat medialny nad Festiwalem sprawowali: TVP S.A. Oddział w Łodzi, STVK Centrum, Radio Łódź, Radio Żak, Pro-Radio, Ilustrowany Tygodnik Zgierski, Sieć Eurodesk, Serwis EZG.INFO.PL, Magazyn Muzyków i Realizatorów Estrada i Studio; Portale: Wirtualny Zgierz, Reymont.pl; Band.pl; Fabryka Zespołów, Independent.pl

Sponsorzy Festiwalu: Bank Spółdzielczy w Zgierzu, Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „MARKAB”, Exar-Electronix, Konsensus, Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, Max Music, TSL – Izabela Pakulska, A1 sklep papierniczy, Molewski Sp. zo.o., San Remo Hotel, Abag Music Shop, Energy, BiM Gastronomia Bar Express i Bar Myśliwski, Towarzystwo Budownictwa społecznego TBS, Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa

Bogumiła Łuczak-Filipek

Młodzieżowy Dom Kultury

.