A A A

W najbliższą niedzielę 11 września Dom Turysty Miasta Tkaczy (ul. Narutowicza 5 - wejście od ul. Rembowskiego) zaprasza na pchli targ oraz przegląd polskich filmów dokumentalnych.

  • w godz. 12.00 - 14.00 - pchli targ 
    Organizator: Dom Turysty (Towarzystwo Ochrony Kultury Zgierza)
  • godz. 17.00 - przegląd polskich filmów dokumentalnych 
    "Argentyńska lekcja" , reż. Wojciech Staroń


"W 1998 roku Wojciech Staroń nakręcił dokument "Syberyjska lekcja" o młodej nauczycielce, która wyjeżdża w okolice jeziora Bajkał, by uczyć ojczystego języka potomków polskich zesłańców. Po latach, już jako małżeństwo z dwójką dzieci, reżyser i jego bohaterka udają się do Argentyny. Dla ich synka będzie to nie tylko spotkanie z nowym językiem. Za sprawą argentyńskiej przyjaciółki mały Janek wkracza w fascynujący świat zabaw, ale pozna także nieznany mu dotychczas gorzki smak dzieciństwa, przedwcześnie skażonego dorosłymi problemami. Opowiada o odmiennych kulturach, jednak przede wszystkim skupia się na pięknie przyjaźni rodzącej się pomiędzy małym chłopcem i dziewczynką. Jury uznało film za prawdziwe arcydzieło"/

Nagrody: 

2011 - Kraków (Krakowski FF - Konkurs Krajowy)-Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich  2011 - Wojciech Staroń Kraków (Krakowski FF - Konkurs Krajowy)-Nagroda Prezesa Telewizji Polskiej za najlepsze zdjęcia 

2011 - Kraków (Krakowski FF - Konkurs Krajowy)-Nagroda Jury Studentów Miasta Krakowa za "twórcze i osobiste podejście do formuły filmu dokumentalnego oraz niespotykaną wrażliwość wizualną" 

2011 - Wojciech Staroń Kraków (Krakowski FF - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny-Nagroda Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego za zdjęcia w filmie dok.

Organizatorzy: 
Krakowska Fundacja Filmowa, 
Dom Turysty (Towarzystwo Ochrony Kultury Zgierza)

Wstęp wolny.

Mażenna Gruszecka

Towarzystwo  Ochrony Kultury Zgierza

źródło: miasto.zgierz.pl 

.