A A A

Klub AgRafKa zaprasza w sobotę 10 września na koncert ekspresyjnej grupy z Wrocławia, zespołu Kariera. Start o 20.00.

Zespół Kariera to 15 lat historii wyjątkowej muzyki, która podbija obecnie serca coraz liczniejszej publiczności. Utwory takie jak „Świnia Truflowa”, „Kij z jednym końcem” czy „Polopiryna S” często zapadają w pamięć już po jednokrotnym usłyszeniu, a każdy koncert kończy się serią bisów. Zdolni muzycy, zjawiskowy wokalista, przebojowe piosenki, inteligentny dowcip oraz pełne energii wykonanie - to atuty godne prawdziwego sukcesu. Kariera jednak nie ogląda się na najnowsze trendy, konsekwentnie podąża własną ścieżką i posiada swój rozpoznawalny styl. To mistrzowie porywających refrenów, błyskotliwych aranży i niezapomnianych chórków, a niebanalne teksty Tomka Nowackiego posiadają klasę dzieł kultowych. Jedyny taki zespół w Polsce. Kto nie wierzy, niech sam sprawdzi.

Początki zespołu Kariera sięgają siódmej klasy szkoły podstawowej, czyli roku 1989. Duet Maciek Markowski oraz Tomek Nowacki grał na podłączonej do radia gitarze oraz stołku kuchennym jako perkusji. Duet zrealizował 3 kasety 60 minutowe niskoszumowe z własnym materiałem oraz zagrał jeden koncert w Szkole Podstawowej nr 45 dla swojej klasy. 

Właściwy zespół Kariera powstał w roku 1996, kiedy na scenie spotkali się Markowski z Ożogiem i z Tomkiem „Grzebykiem” Nowackim. Następnie grupa koncertowała we Wrocławiu oraz województwie wrocławskim. Po niespełna roku zespół zniknął ze scen polskich, niektórzy mówią, że zawiesił działalność, ale to nieprawda. Ponownie pojawił się na rodzimym gruncie się w roku 2008 w składzie: Maciek Markowski (Małe Instrumenty), Tomek Nowacki, Marcin Ożóg (Małe Instrumenty, Robotobibok), Sebastian Szczepanowski (Von Zeit). Od tego czasu zespół występuje regularnie na scenach klubowych w całej Polsce.

Posłuchajcie: www.myspace.com/kariera

Wstęp 10 złotych.

 

.