A A A

Siódmy już raz zapłonie w Zgierzu „Ogień w głowie”. To filmowa impreza, na której nie może zabraknąć kina niezależnego, muzyki, ognia, a także atrakcji dla dzieci.

Wernisaż wystawy to także start Przeglądu. W tym roku swoje fotografie, przedstawiające Zgierz w nieco innym świetle, pokaże Michał Sikora – młody fotografik, który zajmuje się głównie portretami i zdjęciami reportażowymi. Teraz postanowił spróbować miejskiej fotografii. W naszym mieście pojawił się... przypadkiem! O szczegóły będzie można zapytać autora podczas otwarcia wystawy, czyli w piątek 26 sierpnia, o godz. 18.00.

Do konkursu odbywającego się w ramach VII Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie” (26-27 VIII 2011 r.) zgłoszono ponad 30 filmów, a to, które z nich wezmą udział w przeglądzie, wyjaśni się do połowy sierpnia. Oprócz konkursu przewidujemy pokaz filmów produkcji Se – Ma – For, a także innych wytwórni, co ma być zapowiedzią  Se – Ma – For Film Festiwal (Łódź, wrzesień br.).

Imprezę uświetni też koncert zespołu Małe Instrumenty. Na stronie zespołu czytamy: „...to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych experymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań. ” Koncert w sobotę, o godz. 20.00 - wstęp 5 zł.

Z uwagi na wiek „Ognia w głowie” nie można było zapomnieć o rówieśnikach. Organizatorzy OPFA „Ogień w głowie”(czyli Miejski Ośrodek Kultury, Teatr Art. 51 i Klub AgRafka) postanowili zaangażować się w działania na rzecz społeczności lokalnej, szczególnie dzieci, które od września idą do szkoły. I tak, podczas dwóch dni festiwalowych odbędzie się zbiórka przyborów szkolnych i wszystkiego, czego potrzebuje uczeń, a co na imprezie będzie stanowić przepustkę, by w niej uczestniczyć. Akcja „Paka dla Uczniaka” * organizowana będzie wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Obywatelskich EZG.

Dodatkowo drugiego dnia imprezy (ok. godz. 13.00) zaproszone zostaną siedmiolatki (i nie tylko) na warsztaty przygotowane przez Muzeum Bajki Se-Ma-For.

Na uczestników Festiwalu czekają jeszcze inne atrakcje, których zdradzać nie można. Należy pamiętać o ciepłym stroju wieczorowym i dobrym humorze, bo konkurs Ogniowy odbywa się pod gołym niebem, w Ogrodzie MOK, przy ul. Mielczarskiego 1. 

 

Program VII OPFA Ogień w Głowie

 

26 sierpnia (piątek)

18.00 – otwarcie wystawy  (Galeria MOK)

19.00 – pokaz filmów pozakonkursowych (Kino BUCH)

21.00 – I część konkursu filmowego  (ogród MOK)

 

27 sierpnia (sobota)

13.00 – warsztaty dla dzieci – prowadzenie Se-Ma-For  (sala teatralna MOK)

18.00 – pokaz filmów pozakonkursowych (Kino BUCH)

20.00 – koncert zespołu Małe Instrumenty (Klub AgRafKa) - wstęp 5 zł

22.00 – II część konkursu filmowego (ogród MOK)

23.30– pokaz sztucznych ogni i niespodzianka (ogród MOK)

0.00 – werdykt Jury i wręczenie nagród

 

*W ramach przeglądu realizujemy akcję „Paka dla Uczniaka”.

„Ogień w głowie” ma już 7 lat i wkrótce rozpocznie edukację :) Przyłącz się do naszej akcji i przynieś z sobą przybory szkolne (w każdej ilości jaka przyjdzie Ci do głowy) i uszczęśliw szkolne dzieciaki. Może wśród nich są przyszli twórcy filmowi… 

.