A A A


Projekt „Pod Łowiczem na końcu wsi, czyli kulturalne inspiracje w Zgierzu” znalazł się na stronie Europejskiego Partnerstwa, promującego projekty młodzieżowe.

Europejskie Partnerstwo to bezpłatne działania na rzecz wszystkich organizacji non-profit i gmin woj. łódzkiego, zainteresowanych realizacją projektów wspierających młodzież z naciskiem na działania międzynarodowe. Projekt zgierskiej grupy nieformalnej znalazł się w części, w której autorzy strony chcą pokazać zrealizowane projekty, które dofinansowane zostały przez program "Młodzież w działaniu". Są wśród nich szkolenia, wymiany młodzieżowe, inicjatywy i projekty wolontariatu europejskiego.

Chodzi o to, by promować dobre praktyki z realizacji projektów młodzieżowych, głównie z terenu regionu łódzkiego, ale także z całej Polski, dlatego organizacje zachęcane są do zaprezentowania realizowanych lub zakończonych już projektów w ramach programu „Młodzież w działaniu” np. Wolontariat Europejski(EVS), wymiany, szkolenia. Opublikowanie tego typu informacji ma zachęcić innych i pokazać korzyści płynące z realizacji projektów przez młodzież i dla młodzieży, a także promować wymianę dobrych praktyk. Będzie to również element promocji działań organizacji.

Co o projekcie „Pod Łowiczem na końcu wsi, czyli kulturalne inspiracje w Zgierzu” pisze sama grupa nieformalna?

„Dzięki projektowi wiele osób zainteresowało się etnografią, zaczęło uprawiać rękodzieło. Zgierzanie poznali kulturę terenów Łowicza, ale nie tylko. Dzięki obleganym zajęciom kulinarnym wiele osób dowiedziało się jak przygotowywać tradycyjne potrawy. Noc Sobótkowa to niezapomniane przeżycie dla wielu zgierzan, tradycyjny obrządek puszczania wianków na wodę, nauka plecenia wianków oraz występy formacji przysporzyły wiele rozrywki i zapewniły niezapomniane wspomnienia.

Bardzo ważnym aspektem podczas trwania projektu jest zgrana grupa. Zwrócilibyśmy uwagę na sposób zaplanowania naszych prac oraz na terminowość wykonywania zadań”.

Promowane projekty można obejrzeć na stronie Europejskiego Partnerstwa, www.evs.org.pl.

.