A A A


2 lipca w Zgierzu w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się festiwal filmowy "Se-Ma-For On Tour". Tego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Prezentowano tam filmy animowane te popularne i te nieznane. Wyświetlane były projekty zarówno polskie jak i zagraniczne (nie zabrakło nawet japońskich animacji).

Na ekranie można było zobaczyć takie tytuły jak m.in. oscarowy „Piotruś i Wilk” Suzie Templeton, „Mały Pingwin Pik Pok” Joanny Stasiewicz czy „Danny Boy” Marka Skrobecki oraz wiele innych. W trakcie festiwalu nie zabrakło również teledysków w których użyto animacji. Organizatorzy pokazali, że film animowany może być tak samo wstrząsający jak projekt robiony tradycyjną metodą i nie jest skierowany jedynie do najmłodszych. W trakcie festiwalu organizowano konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Dorośli zaś mieli okazję obejrzeć ciekawy seans w miłej atmosferze.

Widzowie wychodząc z sali teatralnej mieli uśmiech na twarzach oraz poczucie ciekawie spędzonego czasu. Niewątpliwie festiwal jest świetną gratką dla każdego kinomaniaka i chętnego poznawania nowych rzeczy. Następne spotkanie zorganizowane przez Se-Ma-For odbędzie się 22-25 września w Kinie Polonia. Mnie tam nie zabraknie, a Was?

Joanna Szymczak

.