A A A


(fot. MDK)


22 czerwca 2011 r. na deskach teatru  Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu odbyła się premiera spektaklu "Przygody Piotrusia" w reżyserii Elżbiety Gorzkiej-Kmieć.

 

Spektakl jest uwspółcześnioną adaptacją "Piotrusia Pana" - ukazuje świat dziecięcych wrażliwości. Młodzi aktorzy pomimo tremy i nieprzewidzianych okoliczności (w ostatniej chwili osoba która miałą zagrać główną rolę zrezygnowała) potrafili doskonale wczuć  się w role. Publiczność również dopisała, sala była wypełniona szczelnie po brzegi, a młodzi aktorzy nagrodzeni zostali szczerymi brawami.
Scenariusz, reżyseria i scenografia: E. Gorzka-Kmieć, muzyka: G. Niszczak. W spektaklu wystąpiły dzieci z grypy Teatralnej Maniek - działającej w Młodzieżowym Domu Kultury: G. Gabara, O. Filipek, Z. Antczak, M. Wojtczak, O. Drążczyk, Z. Karolak, J. Socha, A. Brzeziński, P. Garbacik, K. Piątkowski.

"Maniek" to dziecięca grupa teatralna, która istnieje od września 2004 r. Do listopada 2006 r. funkcjonowała pod nazwą "Klap - Ciap". Zajęcia tej grupy to żywiołowa zabawa, pełna improwizacji i spontanicznej radości. Dzieci bawią się w teatr. Wspólnie z instruktorką improwizują bajki, wcielając się w znane baśniowe postaci. Grupa ma w swoim dorobku następujące spektakle: "Z dziennika Anny Frank", "Smocze gadanie", "Wróbelek", "Precz z nowoczesnością", "Królewna Śnieżka i ośmiu krasnoludków".

Od września MDK zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat do wstąpienia do grupy teatralnej Maniek.
Bogumiła Łuczak-Filipek
Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu

 

 

.