A A A


(fot. Igor Grabiszewski)

19 czerwca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, po raz pierwszy odbył się Zgierski Dzień Mody. Z lekkim opóźnieniem (technicznym), prezydent miasta Zgierza dr Iwona Wieczorek przywitała zgromadzoną widownię oraz gości ze Szkoły Kosmetyki, Fryzjerstwa i Projektowania Mody ANAGRA.

Fotorelacja z imprezy w naszej Galerii.

Pierwszą przygotowaną atrakcją był dance show z udziałem zgierskich grup tanecznych K2 oraz Codex ze Spółdzielczego Domu Kultury SEM. Wykonanie artystyczne wypadło świetnie i przypadło do gustu publiczności, o czym świadczyły głośne oklaski.

Gwoździem programu były pokazy mody. Firmy pokazujące swoje produkty to „Unisono” – ubrania damskie oraz „Adrian” - rajstopy. Na czerwony dywan wychodziły kolejno dziewczyny i by zaprezentować modne dodatki firm. Niestety Vertus nie pokazał swoich ubrań, jednak w formie przerwy między pokazami zgromadzeni w hali mogli licytować ubrania również tej firmy, komplet rajstop firmy „Adrian” oraz perfumy. Dochód z aukcji szedł na Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II.

Po pokazach przedstawiciele szkoły ANAGRA wybrali z publiczności dwie dziewczyny w celu metamorfozy. Asia i Patrycja zajęły miejsca z sceny boku, przy zestawach wizażystów, a w centum odbywał się Hair Show w wykonaniu przedstawicieli szkoły. Gdy zakończono malowanie dziewczyn, zostały one poproszone o przejście do szatni , w celu przebrania się w wybrane przez stylistów zestawy ubrań. Niestety nie cieszyły się one dużą publiką, gdyż ludzie zdążyli już opuścić halę. Moim zdaniem make-up oraz ubrania zostały świetnie dobrane, a styl w jaki zostały ubrane to „Romantyczny bez zobowiązań”.

Zgierski Dzień Mody wypadł świetnie i mam nadzieję, że takiego rodzaju atrakcje zadomowią się w naszym mieście. Jednak żywię lekką urazę, gdyż głównym odbiorcą były jednak kobiety. W pokazie brały udział damskie ubrania, a większą przyjemność z korzystania z przedmiotów z aukcji czerpałyby zdecydowanie kobiety.

Paweł Kacprzak

.