A A A


Klub Historyczny im. gen. S. Roweckiego „Grota” zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 16 czerwca, o godz. 13.00 w Muzeum Miasta Zgierza.

Po projekcji filmu „Oni szli Szarymi Szeregami” z wykładem „Harcerski Ruch Antykomunistyczny” wystąpi mgr Marcin Kapusta z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie.

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zgierzu jest jednym z ośmiu Klubów w okręgu łódzko-kaliskim działających pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Celem Klubu jest popularyzowanie (zwłaszcza wśród młodzieży) wiedzy historycznej o okresie 1939–1989 poprzez organizowanie wykładów, prelekcji, projekcji filmów itp. Klub powstał w marcu 2011 r.

Aby zostać członkiem Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, należy wypełnić deklarację członkowską. Można ją otrzymać podczas spotkań Klubu. Członkowie Klubu otrzymują co miesiąc – za pośrednictwem poczty lub na poprzednim spotkaniu – zaproszenia na spotkania. Zaproszenia otrzymywać można również drogą elektroniczną.

Jacek Klimczak
Klub Historyczny im. S. Roweckiego „Grota” 
.