A A A


(fot. Iza Klimek)

Pod takim hasłem 15 maja odbył się ostatni w tym sezonie koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Zgierzu.


Zapraszamy do naszej Galerii, gdzie można obejrzeć fotorelację z koncertu
.

Publiczność usłyszała utwory między innymi T. Hejdy, A. Cwojdzińskiego, L. Kurkiewicza, G. Bacewicz, J. Berga czy M. Lichaczewa. Uczniowie zaprezentowali umiejętności gry na werblu, klarnecie, skrzypcach, fortepianie, akordeonie. Wystąpili: Jagoda Zdunek, Dominika Jeziorska, Monika Jędrzejczak, Kacper Pałuba, Aleksandra Kosiuk, Bartosz Pałuba, akordeonowy zespół „Wesołe Nutki”.

Największe brawa zebrał zespół akordeonowy, który brawurowo wykonał między innymi motyw z filmu „Skrzypek na dachu”. Zespół ten ma na swoim koncie kilka osiągnięć. Są to: I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli oraz III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie w Gorlicach.

Oprócz uczniów wystąpili także nauczyciele szkoły: p. Dominika Busse – flet, p. Katarzyna Moryś-Pałuba – fortepian, p. Robert Stefański – klarnet. Kolejny cykl koncertów rozpocznie się już od nowego roku szkolnego.

Nie jest to jednak koniec koncertów w Parafii. Najbliższy już 22 maja o godzinie 16.30 pod hasłem „Kalejdoskop stylów muzycznych”. W programie między innymi muzyka irlandzka, hebrajska, musical. Proboszcz Parafii już dziś wszystkich serdecznie zaprasza.

Iza Klimek

.