A A A


(fot. Dariusz Zakrzewski)

27 kwietnia w SDK „SEM”, przy momentami dosłownie ogłuszającym aplauzie widowni, odbył się „Koncert dla przyjaciół” z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.


W naszej Galerii fotorelacja z koncertu
.

Przesłanie Dnia Tańca publikowane co roku na łamach portalu głównego organizatora - Komitetu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO), w tym roku jest autorstwa belgijskiej tancerki i choreografki Anne Teresa De Keersmaeker :

"Myślę, że taniec jest celebracją tego, co czyni nas ludźmi.(...) Taniec to więź pomiędzy ludźmi, łącznik pomiędzy niebem i ziemią."

W SDK „SEM” zaprezentowały się wszystkie zespoły taneczne gospodarza, zatem przedstawiony repertuar obejmował różne formy i rodzaje tańca. Wśród prezentacji znalazły się również premiery sceniczne, które będą m.in. konkurować w kolejnych turniejach, w jakich będą brały udział zespoły. Widoczne na zdjęciach w galerii na dalszym planie trofea, to Grand Prix dla zespołu Pik-Pok i wyróżnienie dla Studia Ruchu i Obrazu AKME, zdobyte w czasie konkursu w Małogoszczy 16 kwietnia 2011 r.

Oglądając przedstawione na koncercie choreografie każdy z widowni jest pewien kolejnych udanych występów i nagród !

Dariusz Zakrzewski

.